Węgrzcanka zagra w V lidze

Pierwszym beniaminkiem LUKI SPORT V LIGI, grupy zachodniej, została Węgrzcanka Węgrzce Wielkie, która remisując dziś 2-2 z Górnikiem Wieliczka zapewniła sobie pierwsze miejsce w III grupie krakowskiej klasy okręgowej.

Podopieczni Krzysztofa Mastalerza mogli być już pewni swego w minioną niedzielę, jednak nieoczekiwanie stracili dwa punkty w starciu z niżej notowanym Jordanem Zakliczyn. W pierwszej połowie gospodarze wypracowali trzy stuprocentowe okazje bramkowe, za to gola zdobył Górnik po strzale z bliska Kamila Wójciaka. W przerwie szkoleniowiec Węgrzcanki dokonał korekt w ustawieniu i po kapitalnym uderzeniu z dystansu Arkadiusza Chlebowskiego był remis. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Zawora, ale walczący do końca Górnik wyrównał po strzale z karnego Mariusza Panka.
Mecz na szczycie stał na solidnym poziomie, wszystko wskazuje na to, że szanse na awans będzie miał też Górnik Wieliczka, który zajmie drugie, premiowane udziałem w barażach, miejsce.

Po końcowym gwizdku arbitra na stadionie rozpoczęła się feta, klub z Węgrzc Wielkich grał już w klasie okręgowej i IV lidze, ale w V lidze będzie debiutował. (P)