Wieczysta wyeliminowana z Pucharu Polski!

To jest spora niespodzianka. Obrońca pucharu – Wieczysta – odpadł już w pierwszej rundzie na szczeblu Małopolski! Wyeliminował ich na boisku w Skawinie inny trzecioligowiec – Wiślanie Jaśkowice. Trenera Sławomira Peszki nie tłumaczy fakt, że rozpoczął prestiżowy mecz z dublerami w składzie.

Wieczysta, która ma uprawnionych do rozgrywek III ligi aż 37 zawodników, może rotować składem. I tak też było dzisiaj w ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Z podstawowego składu sobotniego spotkania ligowego z Podlasiem Biała Podlaska (1-1) w wyjściowej jedenastce zaprezentował się tylko Konrad Kasolik. Inni jak Pazdan, Pietrzak, Torres, Góralski, Trąbka czy Kiedrowicz nie znaleźli się nawet na rezerwie.
U wiślan zabrakło bramkarza Sebastiana Ropka i Jakuba Seweryna, którzy w tym czasie przebywali na konsultacji reprezentacji Małopolski przed meczami UEFA Regions’ Cup.
Już w 10 minucie Kacper Skrobański nie trafił na nierównej murawie w piłkę i skorzystał z tego Adisa Monsuru. Minął stopera gości i po chwili wychodząc na czystą pozycję bramkową został powalony na ziemię. Sędzia nie miał wątpliwości i za faul. tzw. ratunkowy pokazał czerwoną kartkę. Wieczysta została skarcona w 25 minucie; zbyt krótko wybitą futbolówkę przejął na 25 metrze Grzegorz Marszalik i precyzyjnym uderzeniem zaskoczył zasłoniętego Błażeja Sapielaka. W pierwszej połowie przyjezdni mieli dogodną sytuację, ale po rzucie wolnym egzekwowanym przez Christopha Knasmüllnera efektownie sparował futbolówkę Szymon Brańczyk.
Po przerwie w Wieczystej pojawili się Denis Faworow i Maciej Jankowski. Gra od razu nabrała rumieńców i dość szybko mieliśmy remis. Strzelał Michał Mak i po plecach Arkadiusza Lewińskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Pierwsza dobitka Jankowskiego także trafiła w poprzeczkę, ale po drugiej futbolówka znalazła się w siatce. Wieczysta – przypomnijmy, grająca w osłabieniu – cofnęła się i uwidoczniła się przewaga Wiślan. W 73 minucie strzelał zza linii pola karnego Dorian Gądek, a trzy minuty później Jędrzej Strózik, lecz piłka szybowała obok słupka. I wreszcie w 86 minucie po strzale Gądka golkiper zbił futbolówkę na słupek. O awansie którejś z drużyn musiały zatem zadecydować rzuty karne…

3-4 Lewiński
Sędziowali: Daniel Bołoz – Sebastian Wiśniowski, Szymon Wiśniowski (Tarnów). Czerwona kartka – Kacper Skrobański (10 minuta, faul ratunkowy). Żółte kartki: Dominik Cholewa, Robert Ożóg, Dorian Gądek – Konrad Kasolik, Dawid Pakulski, Ante Aralica, Michał Mak, Christoph Knasmüllner, Denis Faworow.
WIŚLANIE: Brańczyk – Jaklik, Lewiński, Wiśniewski, Morawski (46 Kołodziej), Cholewa (46 Radwanek), Monsuru (61 Strózik), Marszalik, Rakowski (40 Gądek), Tetych, Ożóg (64 Krasuski). Trener: Łukasz Skrzyński.
WIECZYSTA: Sapielak – Asmelash, Skrobański, Kasolik, Bąk, Żivec (46 Kot), Pakulski, Bargiel (46 Faworow), Knasmüllner (65 Swędrowski), Mak (79 Danielak), Aralica (46 Janikowski). Trener: Sławomir Peszko.

Ćwierćfinały (środa, 24 kwietnia 2024 r., godz. 17:00)