NAJLEPSI STRZELCY MAŁOPOLSKI. Eryk Ceglarz i inni

Eryk Ceglarz (LKS Jawiszowice) został królem strzelców JAKO 4 LIGI. Fot. Dorota Dusik

PZPN, na podstawie danych z Extranetu, przesłał nam ranking najlepszych strzelców ligowych w Małopolsce. (stan na 28.06.2024)

JAKO 4. LIGA
27 goli – Eryk Ceglarz (LKS Jawiszowice), 21 – Krzysztof Bociek (Orzeł Ryczów) i Dominik Sarga (Wisła II), 20 – Mirosław Tabor (BKS Bochnia) i Artur Biały (Wolania), 19 – Karol Stanek (Kalwarianka), 18 – Bartosz Kurzeja (Barciczanka), 16 – Patryk Koim (Beskid) i Kamil Karcz (LKS Jawiszowice), 14 – Dawid Nagi (Beskid Andrychów), Damian Śliwa (Glinik Gorlice) i Karol Tokarczyk (Wisła II)
5 liga wschodnia
26 goli – Damian Wolański (Metal Tarnów), 19 – Damian Lubera (Podhalanin Biecz), 17 – Kamil Wójcik (Dunajec Zakliczyn), 16 Dawid Salamon (Sandecja II)
5 liga zachodnia
21 goli – Kamil Banachowicz (Wieczysta II), 19 – Longinius Onwudi Chibueze (Jutrzenka Giebułtów) 18 – Krzysztof Kozieł (Orzeł PW), 16 – Norbert Jaszczak (Tempo Białka)
Klasy okręgowe
Brzesko
: 21 – Adam Dunaj (Orzeł Cikowice), 19 – Piotr Filipek (Błyskawica Proszówki), 18 – Tomasz Gałka (Jadowniczanka)
Chrzanów: 23 – Przemysław Dudzic (Hejnał Kęty), 22 – Michał Kowalik (Victoria Jaworzno), 21 – Wojciech Stuglik (Żuraw Krzeszów)
Gorlice: 30 – Mateusz Poczkajski (Poprad Rytro), 28 – Mateusz Kozłowski (Biegoniczanka), 26 – Konrad Grela (LKS Zagórzany)
Kraków 1: 19 – Patryk Moskal (Zieleńczanka), 18 – Kamil Majewski (Legion Bydlin) i Grzegorz Barczyk (Przemsza Klucze), 16 – Piotr Brożek (Świt Krzeszowice)
Kraków 2: 24 – Konrad Linczowski (Partyzant Dojazdów), 21 – Marothi Dibete (Pogoń Kraków), 20 – Tomasz Świder (Kmita Zabierzów)
Kraków 3: 24 – Krzysztof Maj (Śledziejowice), 22 – Jarosław Krzak (Gdovia), 19 – Michał Chramiec (Raba Dobczyce)
Limanowa: 44 – Michał Gancarczyk (Jordan Jordanów), 19 – Jan Dziadkowiec (Turbacz Mszana Dolna), 15 – Jakub Porębski (Jordan) i Marcin Grela (Zawrat Bukowina Tatrzańska)
Tarnów: 25 – Dariusz Bałut (Radłovia), 16 – Damian Kucharczyk (Tuchovia), 15 – Kacper Kijowski (Polan Żabno)
A klasa
Bochnia
: 22 – Łukasz Zych (Macierz Lipnica Murowana), 21 – Maciej Broszkiewicz (Nieszkowianka), 19 – Ryszard Banat (Tarnavia)
Brzesko: 36 – Damian Cebula (Olimpia Kąty), 24 – Mariusz Czarny (Sokół Borzęcin), 22 – Adrian Michalczyk (Tymon Tymowa)
Chrzanów: 33 – Kacper Głowacz (Błyskawica Myślachowice), 24 – Dawid Sabuda (LKS Żarki), 20 – Artur Mendela (Górnik Siersza)
Gorlice: 30 – Maciej Piecuch (Uście Gorlickie), 24 – Arkadiusz Niemiec (Moszczanka Moszczenica), 23 – Adrian Nigbor (Olimpijczyk Racławice)
Kraków gr. 1: 28 – Piotr Bagnicki (Wanda Kraków), 24 – Paweł Jarosz (Galicja Raciborowice), 22 – Krystian Kuczak (Victoria Smroków)
Kraków gr. 2: 37 – Andrii Pishchevskyi (Strażak Rączna), 26 – Tomasz Grzesiak (Wisła Jeziorzany), 22- Mateusz Galos (Lotnik Kryspinów)
Kraków gr. 3: 24 – Wojciech Ochałek (Podgórze Kraków), 18 – Adam Brzeźniak (Tramwaj Krakó), 17 – Eryk Sikora (Dąbski Kraków)
Limanowa: 33 – Jakub Hybel (Harnaś Tymbark), 22 – Adrian Wojtas (LKS Mordarka), 18 – Krzysztof Kordeczka (Harnaś Tymbark)
Myślenice: 29 – Karol Rak (LKS Trzebunia), 19 – Jakub Włodarczyk (Orzeł Nowa Wieś) i Jan Jamróz (Topór Tenczyn)
Nowy Sącz: 45 – Szymon Gruca (Grybovia), 41 – Tomasz Cięciwa (Helena Nowy Sącz), 27 – Piotr Jasiński (Helena Nowy Sącz)
Olkusz: 19 – Dawid Byrski (Pogoń Miechów), 18 – Kamil Ziaja (Ospel Wierbka), 16 – Dawid Nowak (Centuria Chechło) i Jakub Nowak (Ospel Wierbka), 13 – Filip Kubicki (Pogoń Miechów), Mikita Susha (Pogoń Miechów) i Paweł Gumula (Wielmożanka Wielmoża)
Oświęcim: 33 – Bartłomiej Jasiński (Orzeł Witkowice), 26 – Adam Żmuda (Soła Łęki), 24 – Łukasz Łukaszczyk (Strumień Polanka Wielka)
Podhale: 34 – Łukasz Męderak (Orawa Jabłonka), 24 – Mateusz Włodarczyk (Wierchy Lasek), 23 – Patryk Miętus (AP Wisła Czarny Dunajec)
Tarnów: 30 – Wojciech Taraszka (Orzeł Lisia Góra), 22 – Bartłomiej Niziołek (Olszynka Ołpiny), 18 – Kamil Zamiatała (Olimpia Wojnicz), Bartosz Bartnik (Rudka)i Tomasz Barczak (Zgłobice)
Wadowice gr. 1: 33 – Eryk Wróblewski (BCS Zawoja), 31 – Arkadiusz Witek (Jałowiec Stryszawa), 21 – Szymon Sroka (Bystra)
Wadowice gr. 2: 37 – Wiktor Piwowarczyk (Nadwiślanka Brzeźnica), 27 – Tomasz Rybarczyk (Przełęcz Kossowa), 26 – Hubert Paździorko (Iskra Klecza)
Wieliczka: 22 – Mateusz Kwaśniak (Gwiazda Brzegi), 21 – Jakub Sikora (Iskra Zakrzów), 18 – Victor Hugo Fanaia (Wiarusy Igołomia)
Żabno: 27 – Filip Smaś (Ava Grądy) i Artur Nowak (Iskra Dąbrówski Breńskie), 19 – Wojciech Mach (Wisła Szczucin)
B klasa
Bochnia
: 24 – Piotr Długoszewski (Raba Niedary)
Brzesko: 25 – Szymon Więcek (Orzeł Stróże)
Chrzanów: 30 – Dominik Sieprawski (Tempo Płaza)
Kraków gr. 1: 22 – Dominik Mnich (Jastrzębiec Książ Wielki)
Kraków gr. 2: 21 – Paweł Gawęcki (Potok Więckowice) i Dariusz Matacz (Topór Aleksandrowice)
Kraków gr. 3: 18 – Maciej Matyjewicz (Pychowianka Kraków)
Kraków gr. 4: 16 – Tomasz Kozik (Borkowianka Borek Szlachecki)
Limanowa: 24 – Piotr Kaczor (Orkan Niedźwiedź)
Myślenice: 26 – Krystian Budyn (Grodzisko Raciechowice)
Nowy Sącz: 20 – Szymon Nawrocki (UKS Korona Beskidu Tylicz)
Olkusz: 36 – Karol Curyło (Słowik Olkusz)
Oświęcim: 19 – Igor Pawela (Unia II Oświęcim)
Podhale gr. 1: 21 – Dawid Mastela (Unia Naprawa)
Podhale gr. 2: 14 – Marcin Grzywnowicz (Spływ Sromowce Wyżne)
Tarnów: 24 – Łukasz Banaśkiewicz (Tarnowiec)
Wadowice gr. 1: 23 – Mateusz Buda (Świt Osielec)
Wadowice gr. 2: 33 – Jakub Łabaj (Astra Spytkowice)
Wieliczka: 22 – Daniel Klim (Nadwiślanka Nowe Brzesko)
Żabno: 30 – Szczepan Urban (Radgoszcz)
MLJS
35 goli – Oliwier Skoczeń (Wieczysta)
MLJM
20 goli – Marcel Dzidek (MKS SMS Oświęcim) i Olivier Gumula (Garbarnia Kraków)
4 liga kobiet
28 goli – Magdalena Howińska (Tempo Białka), 23 – Alicja Ciastoń (Radziszowianka), 19 – Daria Pietrzyk (Novi Narama)
5 liga kobiet
30 goli – Maria Krzysztofiak (Limanovia), 22 – Gabriela Krawczyk (Targowianka Targowisko), 19 – Julia Dziurdzia (Targowianka)

Ranking TOP10 strzelców – Małopolska

Hits: 1313

To top