Remis na szczycie

W meczu na szczycie w JAKO 4. LIDZE MAŁOPOLSKIEJ Bruk-Bet Termalica II Nieciecza zremisował z Wiślanami Jaśkowice 3-3. Gospodarze prowadzili 3-1, ale rywale wyrównali w ostatnich 10 minutach.

Lubań Maniowy – Orzeł Ryczów 1-2 (1-0)
1-0 Magdziarczyk 15
1-1 Popiela 70
1-2 Kulig 90+1
LUBAŃ: Sikora – Hajdara, Zaika, Bałos (83 Mańko), Pluta, Magdziarczyk (50 Chlipała), Jandura, D.Duda (75 Diaz), P. Duda, Bryja (60 Quintanilha), Skydan (70 Kasperczyk).
ORZEŁ: Kawaler – Urbański (54 Janik), Surówka (73 Kulig), Para, Górecki, Garzeł, Gołdowski, Zięba (63 Smagło), Zając, Popiela, Mizia (68 Lampart).

Dlaczego Lubań przegrał z Orłem? Jeśli z trzech rzutów karnych wykorzystuje się jeden, to trudno myśleć o zwycięstwie. Gospodarze nie grali źle, wszystkie “jedenastki” wywalczył Pluta, do tego ekipa z Podhala stworzyła dwie inne dogodne okazje. Orzeł zaprezentował się skutecznie i w nagrodę w 90. minucie zwycięską bramkę uzyskał Kulig.

Wierchy Rabka – Słomniczanka Słomniki 0-4 (0-2)
0-1 Rodrigo 39
0-2 Michalec 44
0-3 Handzlik 60
0-4 Kamiński 85
Sędziował Artur Smoleń. Żółte kartki: Florek – Kossakowski.
WIERCHY: Zhuk – Rzadkosz (39 Sobek), Twaróg, M. Dudek, Witek – Florek (72 Misiura), Dara, T. Dudek, Lutsenko – Krzyżak (46 Wójcik), Pazurkiewicz.
SŁOMNICZANKA: Poźniak – Michalec, Filipek, Handzlik (86 Grudnik), Ochman (85 Nowak), Jurzec (88 Feret) – Głowa, Rodrigo, Wibson, Kamiński – Kosakowski (82 Zagrodzki).

Zespół z Rabki korzystnie zaprezentował się w pierwszej połowie, gdy inicjował ataki, wypracowywał bramkowe okazje, ale dobra postawa bramkarza Słomniczanki sprawiła, że miejscowi nie doczekali się gola. Za to przyjezdni byli konkretniejsi, najpierw Rodrigo potwierdził, że jest zarówno doskonały w obronie, co w ataku, a Michalec kropnął z dystansu tak, że bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Prowadząc dwoma golami goście w drugiej połowie czekali spokojnie na to, co zrobi przeciwnik. A Wierchy straciły impet i odsłaniając coraz bardziej swe tyły dały sobie wbić jeszcze dwa gole.

Unia Oświęcim – Can-Pack Okocimski Brzesko 0-1 (0-0)
0-1 Zakareya 84
Sędziował Rafał Arendarczyk (Nowy Targ). Żółte kartki: Szmidt, Ryszka, Czapla – Fryś, Kaciczak, Stolarz, Mochel.
UNIA: Maciejowski – Ryszka, Czarnik, K. Szewczyk, Babiuch – Pawela (46 Szmidt), Szcząber (69 Wilczak), Kaleta (55 Lewandowski), Antkiewicz (89 Lichota) – M. Szewczyk, Czapla.
OKOCIMSKI: Żmudzki – Furmański, Stolarz, Kaciczak, Fryś – Zydroń (57 Kubala), Kuliszewski, Okas (76 Zakareya), Mochel, Grochot – Cięciwa (85 Smagacz).

Podopieczni Jarosława Ulasa nie byli faworytem i to gospodarze spisywali się poprawniej przez większą część meczu. Goście, którzy wystąpili bez trzech kluczowych graczy grali ostrożnie pozostawiając na szpicy jedynie szybkiego Cięciwę. Graczom Unii z trudem przychodziło oszukiwanie skomasowanej defensywy przeciwnika, a na wąskim boisku w Jawiszowicach zdecydowanie łatwiej się bronić niż atakować. Determinacja, z jaką Unią dążyła do zwycięstwa sprawiła w końcówce, że jeden z graczy tej drużyny źle zagrał piłkę, która przejął Zakareya i zdobył zwycięskiego gola. (p)

6-0 Gunia 86
DALIN: Nędza – Chochliński (70 Tokarz), Stawarczyk, Kowalski, Biel – Reczulski (78 Gunia), Jędrzejowski (78 T. Ostafin), Malisz, B. Ostafin, Górecki (88 Wróblewski) – Sobala (70 Cienkosz).
LIMANOVIA: Mastalerz – K. Mus, Król (44 Skrzatek), Bandarenka, Małota (46 Kulig) – Kurczab (66 Uchacz), Krzyżak, Matras, G. Mus (60 Buczek) – Ciesielski (60 Kościółek), P. Pławecki.

Na pewno był to najlepszy w tym sezonie mecz Dalinu i na pewno najsłabszy Limanovii. Goście sami sobie utrudnili zadanie na początku meczu, a potem było już tylko gorzej. Gospodarze atakowali głównie lewą stroną boiska, gdzie szarżował Jakub Górecki, którego dwie bramki przesądziły o losach spotkania. W końcówce zmęczonych graczy gości dobili rezerwowi Dalinu.