JAKO 4 LIGA: Kto spadnie?

Jak już informowaliśmy, po środowej kolejce 4 ligi najważniejsze rozstrzygnięcie już zapadło – Wisła II Kraków zapewniła sobie awans do grupy czwartej 3 ligi.
Trwa natomiast walka o utrzymanie się w gronie czwartoligowców. Po sobocie wiemy, że z trzeciej ligi spadnie zespół z Małopolski, a to oznacza dodatkową degradację z 4 ligi.
Według stanu tabeli na dzisiaj spadają: Wierchy Rabka-Zdrój (do KO Podhale), Niwa Nowa Wieś, Unia Oświęcim, MKS Trzebinia (wszyscy do V ligi zachód), Wolania Wola Rzędzińska (do V ligi wschód). Do końca rozgrywek pozostają jeszcze cztery kolejki i sporo się może zmienić.
W sezonie 2024/2025 dodatkowym, 19. zespołem będą rezerwy Cracovii. Czy pójdą śladem drugiej drużyny Wisły?

34. kolejka 4 ligi, sobota:
Poprad Muszyna – BKS Hal-Mont Bochnia 2-2: Rusłan Skydan 21, Damian Mrówka 62 (karny) – Dawid Kasza 32, Kamil Trojan 45+1

Dalin Myślenice – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2-2: Mark Ponomarenko 23, Kamil Ładyga 90+ – Kacper Myszogląd 6 i 54. Czerwona kartka – Dawid Sarnecki (90+4, Kalwarianka po drugiej żółtej)

Beskid Andrychów – Barciczanka Barcice 1-5: Daniel Budka 67 – Rafał Stanczak 7, Adrian Basta 27, Rafał Stanczak 42, Wiktor Martuszewski 48, Maciej Korzym 72. Czerwone kartki: Dawid Basta (63, Barciczanka – za oplucie przeciwnika), Patryk Koim (63, Beskid – za odepnięcie przeciwnika w sposób gwałtowny i agresywny)

Orzeł Ryczów – Wisła II Kraków 1-1: Szymon Gołąb 56 – Dominik Sarga 7

D&R Unia Oświęcim – Limanovia 2-4: Tomasz Matysek 5, Arkadiusz Czapla 24 – Paweł Pławecki 2, Fabian Nowak 55, Kamil Kurczab 87, Tomasz Kurek 90+3. Czerwona kartka – Bartosz Ryszka (Unia, 73, druga żółta). 7 zawodników Unii z kartkami.

MKS Trzebinia – Niwa Nowa Wieś 2-1: Marcin Karcz 22, Oskar Chechelski 57 – Mariusz Piskorek 90+

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Wierchy Rabka-Zdrój 3-0 walkower

Niedziela:
Lubań Maniowy – Watra Białka Tatrzańska 3-1: Daniel Wajsak 19 i 21 (z rzutu wolnych), Kacper Kęska 50 – Wojciech Ustupski 69

LKS Jawiszowice – Glinik Gorlice 4-1: Eryk Ceglarz 10, Kamil Karcz 39, 90+, Jakub Dziadkowiec 90+ – Mateusz Szafran 75
(g)

Terminarz i tabela TUTAJ

Hits: 1896

To top