PUCHAR POLSKI. Barciczanka zdetronizowała Poprad

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu MZPN Nowy Sącz zmierzyli się 4-ligowcy. Barciczanka pokonała 2-0 Poprad Muszyna, który bronił trofeum.

Finał odbył się na stadionie Sokoła Stary Sącz, położonym u podnóża klasztoru sióstr klarysek.
Barciczanka po drodze wyeliminowała właśnie miejscowego Sokoła i Kolejarza Stróże, a Poprad wyeliminował wcześniej Łososia Łososina Dolna i Dunajec Nowy Sącz. Mecz dostarczył licznej widowni (ok. 450 osób) wielu wrażeń. W I połowie więcej okazji mieli muszynianie, nie wykorzystali ich Noworolnik i dwa razy Zawiślan. Ze strony Barciczanki Korzym przewrotką umieścił piłkę w bramce, ale ze spalonego. Zaraz po przerwie Mrówka w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Mrózka. Zemściło się to w 51. minucie. Maślejak uderzył kąśliwie z wolnego, golkiper Popradu odbił futbolówkę przed siebie umożliwiając Łukasikowi skuteczną dobitkę. Później mógł podwyższyć Basta. Rywale znów mieli szansę, ale Zawiślan przegrał z Mrózkiem. Wkrótce czerwoną kartkę zobaczył Szczepański, mimo to Poprad atakował. Barciczanka skontrowała i w ostatniej akcji meczu Białowodzki ustalił wynik na 2-0.

12.10.2022, Stary Sącz, finał Pucharu Polski w Podokręgu MZPN Nowy Sącz:
Barciczanka Barcice – Poprad Muszyna 2-0 (0-0)

1-0 Dariusz Łukasik 51
2-0 Filip Białowodzki 90+6
Sędziowali: Damian Gaździak oraz Mateusz Firek i Kamil Fudro (Nowy Targ), sędzia techniczny: Paweł Bielak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Dawid Basta – Damian Mrówka, Mateusz Orzechowski.
Czerwona kartka: Sebastian Szczepański (Poprad).
BARCICZANKA: Konrad Mrózek – Dariusz Łukasik, Michał Gryźlak, Adrian Basta (90+2 Krzysztof Tarasek) – Dawid Basta, Marek Maślejak (77 Grzegorz Ciężobka), Francisco Varela (90+4 Wojciech Oleksy), Tomasz Zawiślan (68 Dawid Salamon), Wiktor Martuszewski – Szymon Zygmunt (86 Filip Białowodzki), Maciej Korzym.
POPRAD: Daniel Bomba (86 Łukasz Różański) – Wojciech Janur, Jakub Niemas, Paweł Szczepanik – Daniel Noworolnik (68 Jakub Kluska), Sebastian Szczepański, Damian Mrówka, Mateusz Orzechowski, Arkadiusz Zawiślan (82 Dominik Kuc), Tomasz Bomba (68 Dawid Dyląg) – Karol Matras (82 Bartosz Kurzeja).

W ceremonii wręczenia medali, pucharów i dyplomów wzięli udział członkowie Zarządu MZPN Podokręgu w Nowym Sączu: prezes Paweł Cieślicki oraz wiceprezesi Jerzy Leszczyński, Krzysztof Nawalany i Andrzej Kuźma oraz członek komisji szkolenia Maciej Kowalski. M.in. przekazano dwie nagrody finansowe dla finalistów PP – w kwocie 4000 i 2000 zł.
Najlepszym zawodnikiem finału został wybrany Michał Gryźlak z Barciczanki, który otrzymał nagrody ufundowane przez Podokręg w Nowym Sączu. (bk)