Orzeł Piaski Wielkie i Sandecja II w V lidze

Orzeł Piaski Wielkie został zwycięzcą baraży o awans do grupy zachodniej LUKI SPORT V LIGI MAŁOPOLSKIEJ. Podopieczni Grzegorza Treli pokonali Górnika Wieliczka 5-4 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 0-0). Wcześniej awans zapewnili sobie zwycięzcy grup klas okręgowych: KS Olkusz, Wieczysta II Kraków, Węgrzcanka Węgrzce Wielkie i Skawa Wadowice.

Stawka meczu sprawiła, że trybuny stadionu w Wieliczce wypełniły się niemal w komplecie. Gorąca atmosfera udzieliła się także piłkarzom. Było sporo walki, wiele niepotrzebnych fauli, za to bramkowych okazji jak na lekarstwo. Orzeł najlepszą okazję miał w 1. minucie, gdy Mateusz Wrona uderzył z bliska, ale bramkarz Górnika wspaniale odbił piłkę po strzale i dobitce skrzydłowego Orła. Potem ten sam zawodnik przymierzył z okolic pola karnego, jednak znów na posterunku był bramkarz gospodarzy.
W ostatniej akcji I połowy Kacper Półtorak miał szansę dla Górnika, ale posłał piłkę obok bramki.

W drugiej połowie gra była jeszcze bardziej szarpana, błysnął raz Tomasz Kaczor, ale znów górą był bramkarz Górnika. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, ale mimo przewagi nie zdobyli gola i arbiter zarządził strzelanie rzutów karnych. W ostatniej serii pomylił się kapitan Górnika i w V lidze zagra Orzeł.

Górnik Wieliczka – Orzeł Piaski Wielkie 0-0, karne 4-5
Bramki z rzutów karnych: Jakub Kozłowski, Jędrzej Pawelec, Kacper Półtorak, Mariusz Panek (Górnik) – Maciej Śliski, Patryk Ciesielski, Fabian Tatarski, Krzysztof Kozieł, Dominik Tomaszewski (Orzeł)
Sędziowali: Maciej Górski – Dominik Paul, Łukasz Chowaniec. Żółte kartki: Jan Zevallos, Karol Sierant, Mateusz Król, Mateusz Wilk, Jędzrej Pawelec – Fabian Tatarski, Krzysztof Kozieł, Patryk Ciesielski, Filip Hołuj, Dominik Tomaszewski. Czerwona kartka (po dwóch żółtych): Kamil Łach (asystent trenera Górnika). Widzów 500.
GÓRNIK: Kozłowski – Stankiewicz, Kornio (63 Król), Zevallos (60 Wilk), Rudzik, Idzi, Rządzik, Sierant, Pawelec, Panek, Półtorak.
ORZEŁ: Siwiecki – Uwakwe, Hołuj, Tatarski, Kaczor, Kozieł, Śliski, M. Ciesielski (60 P. Ciesielski), Wajda, Wrona (75 Tomaszewski), Partyka. (P)

***

W niedzielnym meczu finałowym o awans do V ligi wschodniej, KS Rzuchowa uległa drugiej drużynie Sandecji 0-3. Do przerwy spora przewaga ekipy z Nowego Sącza, która strzeliła bramkę; sytuacji sam na sam nie zmarnował Kacper Talar. Szansę na podwyższenie wyniku zaprzepaścił w 31 minucie Piotr Orlof, który z rzutu karnego trafił piłką w słupek. Później także w słupek przymierzył strzelec gola – Talar.
Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze. W 51 minucie zdobyli nawet gola, ale wcześniej została uniesiona przez sędziego chorągiewka. W doliczonym czasie gry Sandecja po kontrach wykorzystała błędy miejscowych. Najpierw Talar przymierzył z okolic pola karnego w górny róg, a po chwili Łatka dobił odbitą od słupka piłkę. 0-3 i Sandecja II w V lidze!

KS Rzuchowa – Sandecja II Nowy Sącz 0-3 (0-1)
0-1 Kacper Talar 18
0-2 Kacper Talar 90+2
0-3 Karol Łatka 90+3
Sędziowali: Seweryn Kozub – Lucjan Stolarz, Katarzyna Liro. Żółte kartki: Daniel Bajorek, Przemysław Krawiec, Piotr Ziomek, Kamil Pawlak, Łukasz Lisak – Jakub Smoleń, Mateusz Popiela, Kamil Łatka. Czerwone kartki: Przemysław Krawiec (79, druga żółta), asystent trenera Bartłomiej Krużel (niezadowolenie z decyzji sędziego) – Mateusz Popiela (76, druga żółta).
RZUCHOWA: Lisak – Orłowski, Krawiec, Pawlak, Ziomek (85 Reszczyński), Słomski, Krakowski, Migas (88 Iwaniec), Bajorek, Kocik, Kloch. Trener: Kamil Pawlak.
SANDECJA II: Bednarek – Ziemnik, Leśniak, Jarzębiak (55 Kamil Łatka), Smoleń (60 Popioela), Karol Łatka, Palacz, Podgórski, Orzeł, Orlof (70 Żarnowski), Talar. Trener: Marek Zagórski.