IV LIGA KOBIET. Wisła górą w meczu na szczycie

W hitowym starciu IV ligi małopolskiej kobiet Radziszowianka przegrała z Wisłą Kraków 0-4. Zawodniczki “Białej Gwiazdy” liderują z kompletem punktów i w dotychczasowych meczach nie straciły ani jednej bramki!

Radziszowianka – Wisła Kraków 0-4 (0-2)
0-1 Łagowska 33
0-2 Łagowska 43 (karny)
0-3 Kuciel 53
0-4 Kołodziejska 77
RADZISZOWIANKA: Palonek – Ciastoń, Zawada, Surówka, Fita, Płaszewska, Szostak, Miekina, Korta, Wieczorek, Płaszewska oraz Nawrot, Studnicka, Socha, Węgrzyn, Męka.
WISŁA: Kowalczyk – Heryan, Markiewicz, Rakoczy, Kukla, Sobolewska, Łoboz, Łagowska, Kuciel, Łatka, Kolodziejska oraz Klaja, Włodarz, Pokorniak, Sochacka, Bulanda, Pawlik.

Obie drużyny kroczyły dotąd od zwycięstwa do zwycięstwa, w spotkaniu Pucharu Polski górą była Radziszowianka (1-0). Mecz zaczął się od ataków gospodyń, które wypracowały dwie dogodne sytuacje bramkowe. W odpowiedzi zawodniczki Wisły zmarnowały dwie sytuacje, w końcu piłka po strzale Aleksandry Łagowskiej znalazła drogę do bramki. Podopieczne Kamila Króla podwyższyły prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, gdy Łagowska trafiła z rzutu karnego, choć bramkarka Radziszowianki była bardzo blisko skutecznej interwencji. W drugiej połowie przewaga Wisły była już bardzo wyraźna. Najpierw Katarzyna Kuciel dobiła w efektowny sposób piłkę po własnym strzale, a wynik ustaliła Małgorzata Kołodziejska.
Po pięciu kolejkach w tabeli IV ligi prowadzi Wisła, która ma trzy punkty przewagi nad Wawelem Kraków (1 mecz mniej) i Radziszowianką. (p)