IV LIGA KOBIET. Wawel górą w meczu na szczycie

Dobiega końca runda jesienna w małopolskiej IV lidze kobiet. Wobec pauzy Wisły Kraków na pierwsze miejsce awansował Wawel Kraków, który pokonał w hicie kolejki Radziszowiankę 4-3 (3-1). W najbliższą sobotę nowego lidera czeka wyjazdowa konfrontacja z “Białą Gwiazdą”.

Mecz Wawelu z Radziszowianką rozpoczął się od ataków gospodyń. Najpierw dogodnej okazji nie wykorzystała Aleksandra Choroś, ale kilka minut później Barbara Kuras popisała się efektowną akcją indywidualną, po której Wawel objął prowadzenie. W 16. minucie było już 2-0 po strzale Patrycji Ciepielowskiej. Radziszowianka niemal natychmiast odpowiedziała bramką Alicji Ciastoń. Radziszowianka prezentowała się korzystniej, ale w końcówce przyjezdne same wbiły sobie gola i Wawel prowadził 3-1.

Po zmianie stron lepiej prezentowała się Radziszowianka. Przyjezdne zmarnowały jednak rzut karny (obrona Małgorzaty Sarnat) i choć później Wiktoria Miękina uzyskała kontaktową bramkę, to Wawel skutecznie odpowiedział po strzale Anny Wilczyńskiej. Radziszowianka miała jeszcze jeden rzut karny, który wykorzystała Weronika Zawada. Więcej bramek w tych zawodach nie padło, choć przyjezdne miały ku temu kilka okazji. (p)