UEFA Regions’ Cup: Małopolska zaczęła od wygranej

Dzisiaj na stadionie Sygnału Lublin rozegrany został pierwszy mecz grupy makroregionalnej w nowej edycji UEFA Regions’ Cup. Reprezentacja Małopolski wygrała z Lublinem 1-0 po bramce strzelonej przez Kacpra Kęskę w 50 minucie z rzutu karnego.
Zwycięską potyczkę obserwowali członkowie naszego zarządu: Ryszard Kołtun (prezes MZPN), Jerzy Nagawiecki (wiceprezes MZPN) i Krzysztof Szopa (trener koordynator MZPN).

Lubelski ZPN – Małopolski ZPN 0-1 (0-0)
0-1 Kacper Kęska 50 (karny)
LUBELSKI ZPN: Jakub Gosik – Hubert Piwowarski, Krzysztof Figiel, Paweł Baran, Klaudiusz Sypeń – Marcel Obroślak (44 Jakub Olszewski), Cezary Zdunek (61 Kacper Pytka-Wasil), Kamil Sikora, Damian Karaś (83 Jan Bober), Dariusz Cygan (61 Konrad Mordziński) – Piotr Kuźma (44 Arkadiusz Korolczuk). Trenerzy: Piotr Mazurkiewicz (I), Przemysław Drabik (II).
MAŁOPOLSKI ZPN: Sebastian Ropek – Dariusz Rajczyk, Damian Matyja, Nikodem Morawski, Adam Palarczyk – Grzegorz Misiura (64 Jakub Smagło), Arkadiusz Rajczyk, Kacper Kęska (76 Adrian Wójcik), Wiktor Kołodziej (90 Grzegorz Silczuk), Karol Wątroba (44 Bartłomiej Ostafin) – Jakub Seweryn (44 Patryk Koim). Trenerzy: Jacek Matyja (I), Łukasz Szewczyk (II).

Drużyna Małopolski bardzo dobrze spisała się w Lublinie, w I połowie miała inicjatywę i kilka okazji, te najlepsze po rajdach prawą stroną Kołodzieja. Gospodarze też parę razy groźnie zaatakowali.

Losy meczu rozstrzygnęły się zaraz po przerwie. W 47. minucie w sytuacji “sam na sam” znalazł się Koim, lecz strzelił w nogi bramkarza. Dwie minuty później szybkością błysnął Ostafin, wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Piwowarskiego. Jedenastkę pewnie wykonał Kęska i było 1-0 dla MZPN. Małopolanie nadal mieli więcej z gry, w 65. minucie świetnej szansy nie wykorzystał Koim, piłka po jego strzale odbiła się od obrońcy i wyszła na korner. Dopiero pod koniec gospodarze przycisnęli, ale liczne centry Sikory pewnie wyłapywał Ropek. Dobrze spisywała się defensywa dyrygowana przez Matyję. W sumie: zasłużone zwycięstwo reprezentacji MZPN. Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Kolejne spotkania w grupie IV: 22 maja Podkarpacie – Lublin, 5 czerwca Małopolska – Podkarpacie.
Zwycięski zespół każdej z czterech grup kwalifikuje się do rundy finałowej turnieju mistrzostw Polski UEFA Regions’ Cup, a odbędzie się ona – z udziałem 4 reprezentacji – w dniach 27-30 czerwca 2024 r. (system każdy z każdym, miejsce do ustalenia).
(R)

Zdjęcie reprezentacji Małopolski zostało zrobione tuż przed dzisiejszym meczem z Lublinem. Fot. K. Szopa