Przed młodziczkami turnieje finałowe

Zgodnie z Uchwałą nr VI/86 z dnia 16 czerwca 2023 roku Zarządu PZPN w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Polski Młodziczek U-13 na sezon 2023/2024, z jesiennych rozgrywek w poszczególnych województwach awans do dalszych gier na szczeblu centralnym uzyskają dwie drużyny.

W Małopolsce drużyny przed rundą jesienną zostały podzielone na dwie grupy. Teraz po dwa najlepsze zespoły rozegrają dwa turnieje finałowe. Po weekendzie 14/15 października 2023 r. w grupie pierwszej najlepsza okazała się Starówka Nowy Sącz wyprzedzając AZS UJ Kraków, a w grupie drugiej Football Success Academy Kraków przed UKS Wisłą Kraków.
Pierwszy turniej zorganizuje w najbliższą niedzielę 22 października br. Starówka (od godz. 10:00 w Barcicach k. Nowego Sącza), a drugi tydzień później FSA Kraków.

Turniej będzie trwał nieco ponad 4 godziny. W każdym rozegranych zostanie 6 meczów (system każdy z każdym). Przed turniejem obowiązkowo zostanie przeprowadzone losowanie (1-4, 2-3, 4-3, 1-2, 2-4, 3-1). Mecz trwa 2×15 minut z 3-minutową przerwą na zmianę stron. Przerwa pomiędzy spotkaniami – 10 minut. Zawody prowadzi 3 sędziów. Awans na szczebel centralny uzyskają dwie drużyny.

Kolejność w tabeli (po drugim turnieju finałowym) przy równej ilości punktów uzyskanej przez dwie drużyny (kolejno):

• lepszy bilans w meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami
  • korzystniejsza różnica bramek we wszystkich rozegranych meczach obu turniejów
  • większa liczba bramek strzelonych we wszystkich rozegranych meczach obu turniejów
  • losowanie przeprowadzone przez Wydział Gier MZPN
    W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż 2 drużyny sporządza się dodatkową tabelę, wyłącznie między zainteresowanymi drużynami, kierując się kolejno zasadami podanymi wcześniej.

Turnieje będą formą przygotowania do turniejowych rozgrywek strefowych (makroregionalnych), w których wiosną 2024 r. wezmą udział 32 zespoły (po 2 najlepsze z danej ligi wojewódzkiej po rundzie jesiennej 2023 r.)
Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po 8 zespołów. Nas najbardziej interesuje grupa IV, w której tradycyjnie są zespoły z Małopolskiego ZPN, Lubelskiego ZPN, Podkarpackiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN.
Podgrupa A:
1. miejsce z Małopolskiego ZPN, 2. miejsce z Lubelskiego ZPN, 1. miejsce z Podkarpackiego ZPN (gospodarz turnieju), 2. miejsce ze Świętokrzyskiego ZPN.
Podgrupa B:
2. miejsce z Małopolskiego ZPN, 1. miejsce z Lubelskiego ZPN, 2. miejsce z Podkarpackiego ZPN, 1. miejsce ze Świętokrzyskiego ZPN (gospodarz turnieju)

Zespoły z miejsc 1. i 2. z każdej z podgrup awansują do turnieju półfinałowego A
Zespoły z miejsc 3. i 4. z każdej z podgrup awansują do turnieju półfinałowego B.

W rozgrywkach strefowych oraz półfinałowych czas gry w meczu turniejowym wynosi 2×15 minut. PZPN dofinansuje udział 32 zespołów w etapie strefowym w kwocie po 1000 PLN netto.