U-15 DZIEWCZĄT: Małopolska wiceliderem na półmetku

Reprezentacja Małopolski (fot. KSz)

W miniony weekend w Ustroniu i Wiśle odbył się II turniej eliminacyjny U-15 dziewcząt w ramach rozgrywek o Puchar im. Ireny Półtorak. Małopolska przegrała ze Śląskiem, zremisowała z Podkarpaciem i pokonała Opolskie. Na półmetku eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadra MZPN jest wiceliderem grupy makroregionalnej.

14 października
Ustroń: Śląski ZPN – Małopolski ZPN 3-1 (2-1)
1-0 Natalia Skrok 2
1-1 Emilia Tętnowska 3
2-1 Nadia Szczukocka 12
3-1 Zofia Burzan 33

W 2. minucie po akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem Emilia Muszyńska dograła przed bramkę do Natalii Skrok, która strzałem z bliska dopełniła formalności. Było 1-0 dla Śląska. Po minucie Małopolanki wyrównały, po precyzyjnym strzale Emiliii Tętnowskiej z 16. metra. W 12. minucie kolejne zagranie Muszyńskiej otworzyło drogę do bramki kadry MZPN, a w roli egzekutora błysnęła Nadia Szczukocka, który dynamicznym wejściem w pole karne i mocnym strzałem zakończyła okres sporej przewagi ślązaczek. Po przerwie, w 33. minucie, na uderzenie z dystansu zdecydowała się Zofia Burzan i zaskoczyła Milenę Gołąb, stawiając pieczęć na zwycięstwie miejscowych.

• Wynik nas na pewno satysfakcjonuje, bo trzy punkty zbliżają nas do tego, aby awansować do turnieju finałowego wcześniej niż przed ostatnim, czwartym turniejem – podsumował mecz Krzysztof Klonek, trener reprezentacji Śląskiego ZPN. – A to jest nasz najważniejszy cel, który chcemy zrealizować. Natomiast z gry naszej drużyny z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej nie jesteśmy zadowoleni. Mam duży niedosyt, bo nasze dziewczyny mają dużo większe umiejętności i powinny zagrać lepiej.
Reprezentacja Śląska (fot. slzpn.pl)
Reprezentacja Małopolski

Wisła: Podkarpacki ZPN – Opolski ZPN 2-0 (1-0)
Gole: Aleksandra Śliwińska, Amelia Polak

Ustroń: Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN 3-0 (0-0)
1-0 Zofia Burzan 40
2-0 Zofia Burzan 46
3-0 Zofia Świtała 49

Wisła: Małopolski ZPN – Opolski ZPN 2-0
Gole: Emilia Tętnowska, Emilia Popielarczyk

15 października
Ustroń: Śląski ZPN – Opolski ZPN 6-0 (4-0)
1-0 Natalia Skrok 1 (10. sekunda)
2-0 Zofia Burzan 8
3-0 Natalia Skrok 12
4-0 Michalina Polok 19
5-0 Antonina Dzierżęga 33
6-0 Julia Szymczyk 35

Najszybszy gol turnieju, zdobyty w 10. sekundzie przez Natalię Skrok (slzpn.pl):

Wisła: Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 1-1
Gole: Liwia Prochwicz – Monika Dziekan

1.Śląski ZPN 6 18 24-2
2.Małopolski ZPN 6 10 13-8
3.Podkarpacki ZPN 6 7 9-10
4.Opolski ZPN 6 0 1-25

Wiosną rozegrane zostaną kolejne dwa turnieje, których gospodarzami będą Podkarpacki ZPN i Małopolski ZPN.