Młodziczki: AZS UJ i Starówka awansowały na szczebel centralny

Na obiektach Com-Com Zone Nowa Huta odbył się w sobotę drugi, a zarazem ostatni turniej finałowy Małopolskiej Ligi Młodziczek U-13. Podobnie jak przed tygodniem ponownie najlepsze okazały się zawodniczki AZS UJ Kraków (oddział Tarnów). Po podsumowaniu wyników obu turniejów drugie miejsce zajęła Starówka Nowy Sącz i te drużyny będą reprezentować Małopolskę w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Wyniki 2. turnieju finałowego w Nowej Hucie (28.10.2023):
Wisła Kraków – FSA Kraków 1-0: Zofia Kulig
AZS UJ Kraków – Starówka Nowy Sącz 2-2: Małgorzata Kruczek, Zuzanna Kaczówka – Milena Buroń, Milena Połeć
Wisła Kraków – AZS UJ Kraków 0-1: Zuzanna Kaczówka
FSA Kraków – Starówka Nowy Sącz 0-1: Milena Buroń
Wisła Kraków – Starówka Nowy Sącz 1-0: Wiktroria Zoga
FSA Kraków – AZS UJ Kraków 0-1: Zuzanna Kaczówka

Wyniki 1. turnieju finałowego w Barcicach (22.10.2023):
Starówka Nowy Sącz – UKS Wisła Kraków 3-0: Milena Buroń 2, Zuzanna Zaryczny
Football Success Academy Kraków – AZS UJ Kraków 0-1: Aleksandra Słowik
UKS Wisła – AZS UJ 0-3: Zuzanna Kaczówka 2, Amelia Bigas
Starówka Nowy Sącz – FSA Kraków 3-0: Milena Buroń 3
FSA Kraków – UKS Wisła 0-1: Julia Wojna
AZS UJ – Starówka 1-0: Natasza Wierzba

Końcowa tabela po dwóch turniejach:

1. AZS UJ Kraków 6 16 9-2
2. Starówka Nowy Sącz 6 10 9-4
3. UKS Wisła Kraków 6   9 3-7
4. Football Success Academy 6   0 0-8

Przypomnijmy, że w rozgrywkach strefowych (makroregionalnych) wiosną 2024 r. wezmą udział 32 zespoły (po 2 najlepsze z danej ligi wojewódzkiej po rundzie jesiennej 2023 r.)
Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po 8 zespołów. Nas najbardziej interesuje grupa IV, w której tradycyjnie są zespoły z Małopolskiego ZPN, Lubelskiego ZPN, Podkarpackiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN.
Podgrupa A: 1. miejsce z Małopolskiego ZPN (AZS UJ Kraków), 2. miejsce z Lubelskiego ZPN, 1. miejsce z Podkarpackiego ZPN (gospodarz turnieju), 2. miejsce ze Świętokrzyskiego ZPN.
Podgrupa B: 2. miejsce z Małopolskiego ZPN (Starówka Nowy Sącz), 1. miejsce z Lubelskiego ZPN, 2. miejsce z Podkarpackiego ZPN, 1. miejsce ze Świętokrzyskiego ZPN (gospodarz turnieju)

Zespoły z miejsc 1. i 2. z każdej z podgrup awansują do turnieju półfinałowego A
Zespoły z miejsc 3. i 4. z każdej z podgrup awansują do turnieju półfinałowego B.

Na zdjęciu wykonanym po drugim turnieju w Krakowie zespół AZS UJ z trenerem Jackiem Ćwikiem. Fot. FB AZS UJ

Hits: 246

To top