MMP W FUTSALU U-19 KOBIET. Czterech finalistów z Małopolski

Zakończyły się eliminacyjne rozgrywki do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 Kobiet w futsalu, Pewne awansu do finałowego turnieju w Tczewie są cztery małopolskie drużyny: AZS UJ Kraków, Wierzbowianka, UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna i Wanda Kraków. Szansę na awans ma jeszcze Respekt Myślenice.

Dwa kwalifikacyjne turnieje odbyły się w Małopolsce. W hali Prądniczanki w Krakowie bezkonkurencyjny okazał się zespół AZS UJ, który wygrał wszystkie mecze (w tym 2-1 z Jelną, po golach Sroki i Pleban) i w pięknym stylu zameldował się w finałach. Drugie premiowane awansem miejsce zajęła UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna.

W Koniuszy Wierzbowianka podejmowała Wandę Kraków, Respekt Myślenice i AP Szaflary. Turniej zakończył się sukcesem gospodyń, które pokonały Respekt 4-0, zremisowały bezbramkowo z Wandą i rozgromiły 6-1 ekipę z Podhala. Drugie miejsce przypadło Wandzie, dla której jest to szósty z rzędu awans do turnieju finałowego w tej kategorii wiekowej. Trzecią lokatę, z dorobkiem 4 punktów, zajął Respekt. Drużyna ta ma nadzieję na udział w finałowym turnieju, który odbędzie się w dniach 2-4 grudnia w Tczewie. Gospodarzem tego turnieju jest bowiem jednocześnie obrońca tytułu Pogoń Tczew, a z kwalifikacji awans uzyska 15 drużyn, po dwie najlepsze z każdego z 7 turniejów i najlepsza ekipa z trzeciego miejsca. (P)

Na zdjęciu: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Fot. archiwum klubu