FUTSAL. Pięć zespołów z Małopolski w finałach MP U-17

Zespół UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Fot. archiwum klubu

Świetnie spisały się małopolskie zespoły w drugim etapie kwalifikacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet U-17. O medale powalczy pięć drużyn z naszego województwa.

Zawodniczki UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna wyjechały w niedzielę o 4 rano, by dotrzeć do Istebnej, jednak na terenie województwa śląskiego zaprezentowały znakomity futsal. Małopolanki pokonując kolejno: Wisłę Skoczów 7-0, TS ROW Rybnik 3-0 oraz UKKS Istebna 9-1 zapewniły sobie promocję na turniej finałowy, który w dniach 12-14 stycznia rozegrany zostanie w Sosnowcu.

W równie efektowny sposób prawo gry o medale zapewnił sobie Football Success Academy. Krakowianki były podczas zawodów w Koniuszy niepokonane, nie straciły nawet gola. W pierwszym meczu FSA pokonała AZS UJ Kraków 4-0, potem Wierzbowiankę 8-0 i Respekt Myślenice 6-0. Drugie miejsce, także premiowane awansem, zajęła Wierzbowianka, która w decydującym meczu wygrała z AZS UJ Kraków 4-3.

Zespół FSA Kraków. Fot. archiwum klubu

Także dwie ekipy uzyskały promocję do sosnowieckiego finału z turnieju w Dębnie, którego gospodarzem była tarnowska Iskra. Iskra II Tarnów pokonała Targowiankę 4-0, Beniaminka Krosno 2-1, Beniaminka II 3-0 i zremisowała z Iskrą I 4-4. Drugą lokatę w zawodach zajęła Targowianka i klub z gminy Kłaj uzupełnił listę małopolskich finalistów. (p)