FUTSAL. Małopolski tercet w finałach

AZS UJ Kraków. Fot. archiwum klubu

W miniony weekend rozegrano eliminacyjne turnieje Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 Kobiet w Futsalu. Do kwalifikacji najwięcej drużyn zgłosiło się z Małopolski, trzy ekipy z naszego regionu wywalczyły awans do zawodów, które rozegrane zostaną w Głogówku.

W Krakowie Football Success Academy wykorzystała atut własnego parkietu i pokonując Puszczę Niepołomice 5-0 oraz Wierzbowiankę 2-0 zapewniła sobie drugie miejsce i awans. Z pierwszej lokaty kwalifikację uzyskał AZS UJ Kraków, który wygrał bezpośrednie starcie z FSA 1-0, a ponadto pokonał Wierzbowiankę 5-1 oraz Puszczę 4-1. Trzecie miejsce zajeła w zawodach Wierzbowianka, czwarte Puszcza.

FSA Kraków. Fot. archiwum klubu

W Myślenicach triumfował UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, który pokonał ekipę gospodarzy 3-0, zremisował bezbramkowo z Beniaminkiem Krosno oraz pokonał 3-0 SPEC Stal Łańcut. Drugie miejsce, także premiowane awansem, uzyskał Beniaminek, trzecie zajęła drużyna z Łańcuta i także uzyskała awans, a czwarte Respekt Myślenice. Stawkę finalistów uzupełnili: Tęcza Sportis Bydgoszcz, AZS UAM Poznań, Pogoń Tczew (obrońca tytułu), Rolnik Głogówek (gospodarz), Ślęza Wrocław, AZS UW Warszawa, Ząbkovia, Diamenty Warszawa, Rekord Bielsko-Biała i Unia Opole. (P)