FUTSAL. Remis w meczu na szczycie

Wydarzeniem V kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet był mecz wicemistrza Polski Amplus Słomniczanki z mistrzem kraju Rekordem Bielsko-Biała. W wypełnionej po brzegi hali w Słomnikach padł remis 2-2 (2-2).

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie i w 3. minucie Magdalena Matyja z bliska skierowała piłkę do bramki. Po chwili był remis, gdy sytuacyjnym uderzeniem popisała się Maria Suwada. Odpowiedź Amplus Słomniczanki była natychmiastowa, bowiem Agata Dąbrowska musnęła piłkę przed bramkarką i ta wpadła do siatki. Wynik ustaliła Izabela Tracz, która w poprzednim sezonie występowała w słomnickiej drużynie. W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiał Rekord, piłka po strzale Katarzyny Moskały odbiła się od słupka, a po kilku groźnych uderzeniach znakomicie interweniowała Wioleta Myjak. Także miejscowe miały swoją szansę, ale Katarzyna Włodarczyk nie wykorzystała przedłużonego rzutu karnego.

W tabeli prowadzi Rekord z dorobkiem 11 punktów, druga jest Amplus Słomniczanka z 10 punktami i jednym meczem rozegranym mniej, natomiast trzeci w tabeli jest AZS UJ Kraków. Beniaminek Wanda z jednym punktem zajmuje 8., a Wierzbowianka 11., ostatnią pozycję.

Amplus Słomniczanka – Rekord Bielsko-Biała 2-2 (2-2)