Losowanie par barażowych o awans do CLJ U-15 i CLJ U-17

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN dokonał losowania par barażowych o awans do rundy jesiennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 i Centralnej Ligi Juniorów U-17 w sezonie 2023/2024.

Awans do rozgrywek danej grupy CLJ U-15 w rundzie jesiennej następnego sezonu uzyskują 2 kluby, wyłonione w barażach pomiędzy właściwymi terytorialnie dla danej grupy mistrzami lig wojewódzkich w kategorii U-14 (C2), wyłonionymi zgodnie z zasadami określonymi w regulaminach rozgrywek na szczeblu wojewódzkiego ZPN.

W rozgrywkach o mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów U-15 biorą udział 32 drużyny w 4 grupach po 8 zespołów według następującego podziału terytorialnego:
Grupa A – Łódzki ZPN, Mazowiecki ZPN, Podlaski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN
Grupa B – Kujawsko-Pomorski ZPN, Pomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN
Grupa C – Dolnośląski ZPN, Lubuski ZPN, Opolski ZPN, Śląski ZPN
Grupa D – Lubelski ZPN, Małopolski ZPN, Podkarpacki ZPN, Świętokrzyski ZPN

Baraże, grupa A
Mazowiecki ZPN – Podlaski ZPN
Warmińsko-Mazurski ZPN – Łódzki ZPN

Baraże, grupa B
Pomorski ZPN – Wielkopolski ZPN
Zachodniopomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN

Baraże, grupa C
Opolski ZPN – Lubuski ZPN
Dolnośląski ZPN – Śląski ZPN

Baraże, grupa D
Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN (Małopolska gospodarzem pierwszego meczu)
Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN

W rozgrywkach o mistrzostwo CLJ U-17 (junior młodszy B1) w sezonie 2023/2024 i następnych będą uczestniczyć 32 drużyny w dwóch grupach według następującego podziału:
Grupa I (16 klubów z ZPN: Lubelski, Łódzki, Małopolski, Mazowiecki, Podkarpacki, Podlaski, Świętokrzyski, Warmińsko-Mazurski) – drużyny sklasyfikowane na miejscach 1-12 w poprzednim sezonie rozgrywek tej grupy CLJ U-17 oraz 4 kluby wyłonione w wyniku meczów barażowych pomiędzy właściwymi terytorialnie dla danej grupy mistrzami lig wojewódzkich w tej kategorii wiekowej, wyłonionymi zgodnie z zasadami określonymi w regulaminach rozgrywek na szczeblu wojewódzkiego ZPN;
Grupa II (16 klubów z ZPN: Dolnośląski, Kujawsko-Pomorski, Lubuski, Opolski, Pomorski, Śląski, Wielkopolski, Zachodniopomorski) – drużyny sklasyfikowane na miejscach 1-12 w poprzednim sezonie rozgrywek tej grupy CLJ U-17 oraz 4 kluby wyłonione w wyniku meczów barażowych pomiędzy właściwymi terytorialnie dla danej grupy mistrzami lig wojewódzkich w tej kategorii wiekowej, wyłonionymi zgodnie z zasadami określonymi w regulaminach rozgrywek na szczeblu wojewódzkiego ZPN.

Baraże, grupa I
Mazowiecki ZPN – Małopolski ZPN (Mazowsze gospodarzem pierwszego meczu)
Podkarpacki ZPN – Podlaski ZPN
Warmińsko-Mazurski ZPN – Łódzki ZPN
Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN

Baraże, grupa II
Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN
Dolnośląski ZPN – Lubuski ZPN
Opolski ZPN – Wielkopolski ZPN
Kujawsko-Pomorski ZPN – Śląski ZPN

Hits: 1089

To top