FUTSAL U-13 chłopców. Sobek wygrał dwa mecze i odpadł…

W Laskowicach zakończył się finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 chłopcóww futsalu. Zgodnie z oczekiwaniami, tytuł mistrzowski wywalczył Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Pogoń Szczecin 3-2. Brązowe medale wywalczyli młodzi gracze SMS APR Ślesin.

W finałach wystartowały dwie drużyny z Małopolski – UKS Sobek Kraków i Akademia Piłkarska Champions Brzesko. Obie odpadły w fazie grupowej. Zespół z Krakowa, oparty na zawodnikach Garbarni, wygrał dwa mecze z Akademią ŁKS Łódź 2-0 i Startem Otwock 2-1, ale porażka 0-5 z Rekordem sprawiła, że krakowianie zajęli trzecie miejsce w grupie (gorszy bilans bramkowy). Drużyna z Brzeska wygrała tylko z MOKS Białystok 3-2, do tego uległa Constractowi Lubawa 2-3 i Śląskowi Futsal Wrocław 2-4, co sprawiło, że zajęła czwarte miejsce w grupie.

Udział dwóch drużyn nie był jedynym małopolskim akcentem w finałowym turnieju, bowiem w Komisji Technicznej turnieju znalazł się przewodniczący Komisji Futsalu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Zawodny. (P)