FUTSAL U-11. Najlepsi zobaczą mecz Ekstraligi

W hali sportowej w Łapanowie rozegrano finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Małopolski U-11 Chłopców w futsalu. Tytuł wywalczyła Gdovia, która wyprzedziła Unię Tarnów i ABC Futbolu Bochnia. W zawodach wystartowało 11 drużyn.

Dla zespołu z Gdowa, prowadzonego przez Michała Ciężarka, to wspaniały początek roku, w którym klub z powiatu wielickiego świętuje jubileusz 100-lecia. W finale Gdovia zmierzyła się z Unią Tarnów i mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1-1. W rzutach karnych górą byli młodzi piłkarze z Gdowa, którzy wygrali 4-3. W meczu o trzecie miejsce ABC Futbolu wygrało z Dalinem Myślenice 1-0.

W fazie eliminacji turniej ukończyły zespoły: Błyskawica Wyciąże, Piast System Drob Łapanów, Raba Dobczyce, Szkółka Babral&Tabak Trzciana, Płomień Jerzmanowice, Nadwiślanka Nowe Brzesko i AP Champions Brzesko.

MVP turnieju wybrany został Eryk Kaczmarczyk z Dalinu, najlepszym bramkarzem Igor Korek z Gdovii, a królem strzelców został Konrad Kursa z Gdovii. Wszystkie drużyny otrzymały takie same puchary ufundowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej, a zespoły, które zajęły miejsca na podium także sprzęt sportowy ufundowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Puchary i nagrody wręczał przewodniczący Komisji Futsalu MZPN Piotr Zawodny.

W organizację zawodów włączył się także najlepszy obecnie małopolski klub futsalowy BSF ABJ Bochnia. Zespoły Gdovii i Unii otrzymały zaproszenie na najbliższy domowy mecz Ekstraligi pomiedzy BSF ABJ a Constraktem Lubawa, podczas którego wyprowadzą obie drużyny na parkiet oraz wezmą udział w spotkaniu z zawodnikami obu drużyn.

Wyniki
Grupa I: ABC Futbolu Bochnia – Piast Łapanów 2-0, Trzciana – Gdovia 0-3, Błyskawica Wyciąże – Piast 0-1, ABC Futbolu – Trzciana 0-0, Błyskawica – Gdovia 1-5, Piast – Trzciana 3-0, Gdovia – ABC 4-1, Trzciana – Błyskawica 2-0, Gdovia – Piast 2-0, ABC Futbolu – Błyskawica 3-0.

Grupa II: Płomień Jerzmanowice – Unia Tarnów 0-4, Raba Dobczyce – Nadwiślanka Nowe Brzesko 2-0, Champions Brzesko – Dalin Myślenice 1-1, Płomień – Raba 2-1, Unia – Dalin 1-0, Nadwiślanka – Champions 1-0, Raba – Unia 0-5, Champions – Płomień 5-1, Dalin – Nadwiślanka 3-1, Raba – Champions 0-5, Unia – Nadwiślanka 0-1, Płomień – Dalin 0-3, Champions – Unia 1-2, Dalin – Raba 3-0, Nadwiślanka – Płomień 0-0.

Półfinały: Gdovia – Dalin 1-1, karne 2-1; ABC Futbolu – Unia Tarnów 0-1
O 3. miejsce: ABC – Unia 1-0
Finał: Gdovia – Unia 1-1, karne 4-3
(p)

Zespół Gdovii został mistrzem Małopolski
Unia Tarnów debiutowała w futsalowych mistrzostwach Małopolski i zajęła 2. miejsce