FUTSAL KOBIET. Słomniczanka zagra o złoto!

W Bielsku-Białej rozpoczął się dziś finałowy turniej Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet. W niedzielnym finale miejscowy Rekord zagra ze Słomniczanką.

Zespół ze Słomnik mierzył się z obrońcą tytułu AZS UAM Poznań. Półfinałowe starcie pełne było emocji, Słomniczanka objęła prowadzenie po strzale Natalii Janus, ale na 3 minuty przed końcem AZS UAM wyszedł na prowadzenie 2-1. Do dogrywki doprowadziła… bramkarka zespołu z Małopolski Wioletta Myjak, która popisała się skutecznym uderzeniem z dystansu. W dogrywce gole Natalii Maloty i Adrianny Sobolewskiej zapewniły zwycięstwo Słomniczance 4-3 i trzeci z rzędu awans do finału mistrzostw Polski.

Druga małopolska ekipa Wierzbowianka zagra o brąz, ponieważ w meczu półfinałowym uległa Rekordowi 1-5 (bramka Nicole Jendrzejczyk).

Początek meczu o trzecie miejsce o godzinie 13.30, zaś finał rozpocznie się o godzinie 16. (P)