FUTSAL, AMP. Tarnowianki wicemistrzyniami Polski

Przez trzy dni w Gdańsku rozgrywany był finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Tytuł mistrzowski wywalczyła ekipa Uniwerystetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, która w finale pokonała 3-0 Akademię Nauk Stosowanych Tarnów.

Tarnowianki były rewelacją turnieju. Większość zawodniczek reprezentuje na co dzień Iskrę Tarnów i nad morzem pokazały wysokie umiejętności. W zespole ANS Tarnów występowały: Klaudia Skrzyniarz, Dominika Kusion, Katarzyna Trytek, Paulina Wałaszek, Karolina Piwowarczyk, Aleksandra Skrzyniarz, Anna Kaczówka, Patrycja Piwowarczyk i Joanna Jajeśnica.

W turnieju finałowym występowały także cztery inne reprezentacje małopolskich uczelni. Uniwersytet Ekonomiczny zajął 5., Akademia Wychowania Fizycznego 9., Uniwersytet Jagielloński 11., a Akademia Górniczo-Hutnicza 13. miejsce. (P)