FUTBOL KOBIET: RESPEKT NOWYM WICELIDEREM

Trzy kolejki mają za sobą piłkarki nożne w południowej grupie II ligi. Liderem jest rewelacyjny beniaminek – Ślęza Wrocław, na drugie miejsce awansował Respekt Myślenice. Tabelę zamyka krakowskie Podgórze.

Respekt Myślenice – Wanda Kraków 2-1 (1-1)
1-0 Węglarz 3 (karny)
1-1 Kemfe 28
2-1 Węglarz 79
Sędziowała Sylwia Biernat. Widzów 100.
RESPEKT: Waśko – Stojeba (84 Niemczycka), Karolina Topa, Natalia Topa, Maria Topa – Gacek (87 Dyduła), Jurka, Misiura, Dziadkowiec – Węglarz, Kornaś (56 Ciapała).
WANDA: Piechnik – Stachurska (85 Kozicka), Fiałek, Rusek, Ferenc, Radwańska, Palkiewicz, Trojan (46 Pacholarz), Dąbrowska, Kemfe (65 Dudek), Zaporowska.

Mecz rozegrany na stadionie Dziecanovii mógł się podobać, zwłaszcza w pierwszej połowie. Gospodynie zaczęły z ogromnym impetem i błyskawicznie Zuzanna Węglarz wywalczyła rzut karny, by następnie pewnym strzałem go wykorzystać. Po kwadransie bezwzględnej przewagi miejscowych inicjatywę przejęły podopieczne Krzysztofa Szota. Krakowianki stworzyły trzy stuprocentowe okazje, po jednej z nich skuteczną dobitką popisała się Katarzyna Kemfe, w dwóch pozostałych znakomicie interweniowała Justyna Waśko.

W drugiej połowie wszystko wskazywało na to, że ten zacięty mecz zakończy się podziałem punktów, ale w końcówce Respekt wywalczył rzut wolny. Odległość była spora, niemniej Węglarz uderzyła precyzyjnie, bramkarka Wandy piłkę odbiła, ale już za linią bramkową. Kilka minut później bohaterka zawodów opuszczała boisko na noszach, ale choć Respekt kończył mecz w liczebnym osłabieniu, to wygraną utrzymał.

W innych meczach: AZS UJ II Kraków – Rolnik Głogówek 4-1 (2-1), bramki dla AZS UJ II: Duszyk 2, Solawa, Sroka; Dąb Zabierzów Bocheński – ROW Rybnik 2-6, Sokół Kolbuszowa – KSP Kielce 4-0, Pogoń Zduńska Wola – Unia Lublin 2-1, Podgórze Kraków – Ślęza Wrocław 1-3. (p)