Ostre strzelanie Małopolan w Kolbuszowej (FOTO, GOLE)

Reprezentacja MZPN U-14

W swoim drugim meczu eliminacji grupowych Pucharu im. Kazimierza Deyny reprezentacja Małopolski U-14 pokonała w Kolbuszowej Podkarpacie 5-2.

Początek należał do gospodarzy, którzy zamknęli rywala na jego połowie. W 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Cyrana, który skierował ją do bramki. Małopolanom udało się po chwili wyprowadzic kontrę, po której bramkarz Podkarpacia powalił w polu karnym Wojciecha Szubera, a podyktowaną za to przewinienie jedenastkę na gola zamienił Igor Szwajdych. Od tego momentu przewaga podopiecznych Mateusza Ząbczyka stawała się coraz wyraźniejsza. Goście mogli szybko wyjść na prowadzenie, ale dwie akcje Szubera nie zakończyły sie powodzeniem. Dopiero w 33. minucie Patryk Karaś zasugerował rywalowi atak na skrzydło, niemniej pobiegł z piłką w okolice narożnika pola karnego, po czym oddał zaskakujący strzał i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. W 40. minucie zaimponował ponownie Szwajdych, który po indywidualnej akcji od połowy boiska oddał bardzo precyzyjne uderzenie, piłka odbiwszy się od słupka wpadła do siatki.

Celem Kadry Małopolski na drugą połowę było prowadzenie gry na połowie rywala, utrudnianie mu konstruowania akcji i to się udawało przez kwadrans. Raz gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka, arbiter nie uznał gola Szuberowi, a Szwajdych został w ostatniej chwili powstrzymany przez reprezentanta Podkarpacia. Od 55. minuty do głosu doszli gospodarze, dwukrotnie Bzdyl uratował swój zespół po strzałach Marciniaka i Madeja, a 65. minucie Bonat wykorzystał rzut karny zdobywając kontaktową bramkę. W końcówce znów dali znać o sobie gracze z Małopolski. Najpierw Kacper Kopijka popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego, a w doliczonym czasie gry, także z rzutu wolnego, wynik ustalił Vladyslav Kovalskyi.

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2-5 (1-3)
2-5 Vladyslav Kovalskyi 80
Sędziowali: Jakub Czach oraz Kamil Godek i Dawid Półchłopek. Żółte kartki: Poczekajło – Kwiecień, Kita.
MAŁOPOLSKI ZPN: Tobiasz Bzdyl (77 Bartosz Wadowski) – Michał Badowski, Kacper Kopijka, Michał Sobociński-Prokop, Mateusz Surma (75 Mikołaj Janik), Vladyslav Kovalskyi, Patryk Karaś (61 Filip Kita), Aleksander Wróblewski (67 Dawid Szpotan), Igor Szwajdych, Filip Kwiecień (71 Kacper Wolańczyk), Wojciech Szuber (62 Krystian Wcisło).

Rollercoaster w meczu U-13

Od tego sezonu zmianiła sie formuła rywalizacji rocznika 2011 (U-13) i mecz podkarpackiej reprezentacji z Małopolskim ZPN miał charakter towarzyski, a formę kwalifikacyjną będzie miał osobny turniej rozegrany tej jesieni podczas zgrupowania makroregionalnego w Wałbrzychu. Mimo to obie drużyny stworzyły widowisko znakomitej jakości, w którym emocje trwały dosłownie od pierwszej do ostatniej minuty.

Początek zawodów zdecydowanie dla Małopolski. W 10. minucie trener Mateusz Nawój posłał na plac Dawida Kożucha z Sandecji Nowy Sącz, ale uczynił to tylko po to, by udzielić taktycznych wskazówek swemu obrońcy. Ze zmianą powrotną trzeba było poczekać, bo młodzian otrzymaną szansę wykorzystał natychmiast. Kilkanaście sekund po wejściu wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych rywala. Pięć minut później sfinalizował kontrę swojej drużyny, by w 20. minucie skompletować hat-tricka wykorzystując systuację sam na sam po znakomitym dograniu Grzegorza Gronia. W międzyczasie gola dla Małopolskiego ZPN uzyskał znakomitym strzałem Michał Maślanka i wydawało się, że goście rozgromią przeciwnika. Mało kto wówczas zwracał uwagę na podarowanego gola dla rywala, który był wynikiem kiksu bramkarza.

Po zmianie stron nastąpił szturm gospodarzy i w ciagu 6 minut zrobiło się 3-4, a do remisu doprowadził w 63. minucie Stolarski. Gospodarze mogli mówić o pechu, bowiem piłka po ich strzałach dwukrotnie odbijała się od słupka, a raz gracz z Małopolski wyręczył swojego bramkarza wybijając lecącą do bramki piłkę. Młodzi piłkarze z Podkarpacia dopięli jednak swego i po znakomitym uderzeniu z powietrza Ciechanowicza objęli prowadzenie 5-4. Zbyt szybko jednak uwierzyli w zwycięstwo. W 76. minucie Pałasz wykorzystał dogodną okazję, a na minutę przed końcem meczu Podolecki po rozegraniu rzutu wolnego przymierzył w samo okienko. 6-5 dla Małopolski!

Reprezentacja MZPN U-13

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 5-6 (1-4)
5-6 Borys Podolecki 79
Sędziowali Dawid Półchłopek oraz Jakub Czach i Kamil Godek. Czerwona kartka: Szubert (MZPN, 67).
MAŁOPOLSKI ZPN: Wojciech Rajda – Kamil Wolski, Franciszek Beer, Michał Maślanka, Maksymilian Okrzes, Grzegorz Groń, Mateusz Konarczyk, Filip Grzyb, Patryk Pałasz oraz Jakub Janc, Dawid Kożuch, Borys Podolecki, Franciszek Szpil, Miłosz Kowalczyk, Wojciech Kaczka. Trener Mateusz Nawój.

Lubliniec: Śląski ZPN – Opolski ZPN 5-1