Na górze bez zmian

Czołowy tercet JAKO 4 LIGI MAŁOPOLSKIEJ zanotował zwycięstwa w 24. kolejce. W Niecieczy gospodarze zastopowali broniącą się przed spadkiem Kalwariankę, która miała serię 4 wygranych meczów.

1. kolejka już 3 maja, m.in. spotkanie lidera z wiceliderem: Wiślanie Jaśkowice – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza! Będziemy je transmitować na kanale YouTube MZPN.

JAKO 4 LIGA MAŁOPOLSKA, 24. kolejka
Piątek, 28 kwietnia 2023
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2-0

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2-0 (0-0)
1-0 Śpiewak 64
2-0 Śpiewak 90+3
Sędziował Marcin Madejski (KS Tarnów). Żółte kartki: Śpiewak – Wolak.
BBT II: Topór – Kukułowicz (68 Morąg), Cabała, Cieśla, Lusiusz (46 Banasik) – Cukrowski (68 Kuchta), Hubinek, Jovanović (78 Wrzosek), Błachewicz – Gergel (60 Matuszewski), Śpiewak.
KALWARIANKA: Fojt – Bury (25 Boroń), Ashour, Jurkowski, Koziołek (86 Dziedzic) – Handzlik (68 Helal), Bentkowski, Buraczek, Wolak (60 Frączek) – Kołodziej (73 Govorko), Stanek.

Jesienią, w Kalwarii, gospodarze zostali rozgromieni przez „Słoniki” 1:6. Teraz, w gościach w Niecieczy, też przegrali, ale po pierwsze w tzw. normalnych rozmiarach, a po drugie po meczu, w którym długimi fragmentami grali z wiceliderem jak równy z równym. Nie powinno to być jednak żadnym zaskoczeniem, wszak Kalwarianka – po zimowych transferach – jest teraz zupełnie innym zespołem niż była w pierwszej rundzie. A niecieczanie? Do lidera z Jaśkowic tracą sporo punktów, ale twierdzą, że niczego to jeszcze nie przesądza.

Po pierwszym gwizdku arbitra goście śmiało natarli na rywala, jednakże stosunkowo szybko zostali „przywołani do porządku”. W 7. minucie Gergel, a w 13. Śpiewak nie wykorzystali sytuacji sam na sam (brawurowo interweniował Fojt), ponadto zaraz po tej ostatniej akcji przed szansą stanął Cukrowski, ale plasował piłkę obok lewego słupka. Potem grano otwarcie, jak najbardziej ofensywnie, zespoły miały jednak trudności z fazą finalizacji akcji ofensywnych. Wreszcie w minutach 38. i 43. bliscy szczęścia byli przyjezdni. Po „piętce” autorstwa Handzlika piłka trafiła w poprzeczkę, a Stanek w dogodnej sytuacji włożył w strzał zdecydowanie za mało precyzji, a za dużo siły.

W drugiej odsłonie też nikt nie odpuszczał. Konkretniejsi okazali się zaś miejscowi, ciekawiej rozgrywający swoje akcje. Dwukrotnie pokonali też Fojta. W 64. minucie, po prostopadłym podaniu, Śpiewak przyjęciem piłki i balansem ciała ograł Frączka i bezceremonialnie przymierzył z ok. 12 metrów. A wynik ustalił już w przedłużonym czasie, przytomnie strzelając w lewy róg, w sytuacji sam na sam. Ponadto, przed drugim trafieniem, dwóch okazji nie wykorzystał Wrzosek, a w obu był oko w oko z bramkarzem gości. (b)