HMP OLDBOJÓW. Westovia tuż za podium

W Zawierciu i Kroczycach odbyły się XXXII mistrzostwa Polski oldbojów w halowej piłce nożnej. Tytuł wywalczył zespół KS Lublin, który w finale pokonał broniacą trofeum Pogoń Szczecin 3-2. W meczu o brązowy medal Włókniarz Wrocław wygrał z Westovią Tarnów 4-2.

Westovia była rewelacją turnieju, bo w pokonanym polu zostawiła kilka wyżej notowanych drużyn. W zespole z Małopolski występowali zawodnicy związani z nieistniejącym już Tamelem Tarnów i mający za sobą występy w Tarnowskiej Lidze Futsalu.
W zespole z Tarnowa występowali: Wojciech Gucwa, Piotr Drozdowicz, Leszek Janicki, Leszek Wojnarowski, Bartłomiej Kryczek, Artur Koza, Piotr Kowalczyk, Łukasz Kazik, Janusz Matusik, Marcin Jamróg, Rafał Bryl, Paweł Kasprzyk i Kamil Pawlak.

Na 5-6. miejscu sklasyfikowana została Cracovia, która wystąpiła w składzie: Łukasz Paluch, Jan Zachariasz, Tomasz Siemieniec, Piotr Bagnicki, Dariusz Mielec, Robert Dąbrowski, Krzysztof Zając, Paweł Zegarek, Wojciech Ankowski, Piotr Powroźnik, Rafał Windak, Bartłomiej Piszczek, Andrzej Wrzeszcz, Zbigniew Mazur, Łukasz Rapacz, Mariusz Ożóg.

Udział w mistrzostwach w I fazie zakończyły dwie inne drużyny z Małopolski – Sandecja Nowy Sącz i Hutnik Kraków.

Nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał Andrzej Wrzeszcz z Cracovii, MVP mistrzostw został Grzegorz Binin z KS Lublin, królem strzelców Krzysztof Szymański z Polonii Rzeszów, a najlepszym bramkarzem Sebastian Gil z Włókniarza Wrocław. (P)

WYNIKI, ELIMINACJE
Grupa A:
Hutnik – Kolbuszowianka Kolbuszowa 5-5, Hutnik – RKS Radomsko 3-5, Hutnik – Polonia Bytom 7-1, Hutnik – Zagłębie Dąbrowskie 4-5
Kolejność: 1. Zagłębie Dąbrowskie 12 pkt, 2. Kolbuszowianka 7, 3. Radomsko 6, 4. Hutnik 4, 5. Polonia 0.
Grupa B: Westovia – GKS Jastrzębie 4-1, Westovia – AFC BLue Boys Dublin 6-1, Westovia – Skalniak Kroczyce 6-1, Westovia – Cracovia 3-3, Cracovia – Skalniak 6-1, Cracovia – GKS 5-5, Cracovia – Dublin 10-1
Kolejność: 1. Westovia 10 pkt, 2. Cracovia 8, 3. GKS Jastrzębie 7, 4. Skalniak 1, 5. AFC Dublin 1.
Grupa C: Sandecja – KSZO Ostrowiec Św. 3-4, Sandecja – Zagłębie Sosnowiec 2-6, Sandecja – KS Lublin 5-7, Sandecja – Estelar Przemyśl 6-2
Kolejność: 1. KS Lublin 10 pkt, 2. Zagłębie Sosnowiec 9, 3. KSZO 7, 4. Sandecja 3, 5. Estelar 0.
Grupa D. Kolejność: 1. Włókniarz Wrocław 12 pkt, 2. Polonia Rzeszów 7, 3. Polonia Warszawa 7, 4. Polonia Limerick 3, 5. Widzew Łódź 0.

FAZA FINAŁOWA
Grupa E:
Westovia – Kolbuszowianka 1-1, Westovia – Zagłębie Sosnowiec 3-1, Westovia – Warta Zawiercie 3-2, Westovia – Włókniarz Wrocław 1-3
Kolejność: 1. Włókniarz 10 pkt, 2. Westovia 7, 3. Zagłębie Sosnowiec 7, 4. Warta 3, 5. Kolbuszowianka 1.
Grupa F: Cracovia – Zagłębie Dąbrowskie 4-2, Cracovia – Polonia Rzeszów 2-1, Cracovia – KS Lublin 4-4, Cracovia – Pogoń Szczecin 1-2
Kolejność: 1. KS Lublin 7 pkt, 2. Pogoń Szczecin 7, 3. Cracovia 7, 4. Polonia 6, 5. Zagłębie Dąbrowskie 1.

PÓŁFINAŁY
Włókniarz Wrocław – Pogoń Szczecin 1-3, KS Lublin – Westovia Tarnów 4-1
FINAŁY
O 3. miejsce: Włókniarz Wrocław – Westovia Tarnów 4-2
O 1. miejsce: KS Lublin – Pogoń Szczecin 3-2

Na górnym zdjęciu Westovia Tarnów

Drużyna Cracovii

Hits: 35

To top