FUTSAL. Trzy małopolskie zespoły w ćwierćfinale

Zakończył się sezon zasadniczy w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Z grupy południowej do ćwierćfinału awansowały trzy małopolskie zespoły: Słomniczanka, Wierzbowianka i Respekt Myślenice. Pierwsze miejsce w grupie zajął Rekord Bielsko-Biała.

Bielszczanki traciły do Słomniczanki trzy punkty i wykorzystały atut własnego parkietu wygrywając 7-3 (w Słomnikach padł remis 3-3). Wszystkie bramki dla Słomniczanki zdobyła Katarzyna Włodarczyk. W Krakowie o czwarte miejsce walczyły zespoły AZS UJ Kraków i Respektu Myślenice. “Jagiellonki” musiały zwyciężyć, ale do przerwy prowadził Respekt 3-0. Gospodynie w ciągu kilku minut gry w drugiej połowy doprowadziły do wyrównania i gdy wydawało się, że mogą wygrać, kapitalnego gola dla Respektu uzyskała Zuzanna Węglarz. Ostatecznie zespół z Myślenic wygrał 5-3 i zajął czwarte miejsce, co gwarantuje utrzymanie w elicie. AZS UJ Kraków zagra w barażach o utrzymanie z Wandą Kraków lub ROW-em Rybnik.

Teraz kibice emocjonować się będą meczami 1/4 finału. Rekord Bielsko-Biała zmierzy się z Nowym Świtem Górzno, Słomniczanka z Pogonią Dekpol Tczew, Wierzbowianka z AZS UG Gdańsk, a Respekt Myślenice z obrońcą tytułu AZS UAM Poznań. O tym, które drużyny awansują do Final Four zadecyduje bilans dwumeczu. Do I ligi spadły zespoły KS AZS AWF Warszawa w grupie północnej i Rolnik Głogówek w grupie południowej. W nowym sezonie Ekstraliga Futsalu Kobiet będzie prowadzona w jednej 12-zespołowej grupie. (P)

Na zdjęciu: Słomniczanka przed rokiem zdobyła wicemistrzostwo Polski. Fot. Klaudia Golasz