FUTSAL. Remis w meczu na szczycie

Zakończyła się pierwsza runda w grupie południowej Ekstraligi Futsalu Kobiet. W meczu dwóch najlepszych ekip Słomniczanka zremisowała z Rekordem Bielsko-Biała 3-3. To pierwsza strata punktów w tym sezonie dla obu ekip.

Słomniczanka błyskawicznie objęła prowadzenie po strzale Natalii Maloty w 2. minucie. Podopieczne Krzysztofa Kusi mogły zdobyć kolejne gole, jednak z każdą minutą coraz lepiej grał Rekord, który z wolna zaczynał dominować i przed przerwą doprowadził do wyrównania. Na początku drugiej odsłony Julia Basta ponownie wyprowadziła zespół ze Słomnik na prowadzenie, ale potem przyjezdne zdobyły dwa gole i miały okazje, by jeszcze powiększyć przewagę. Punkt Słomniczance uratowała w końcówce Basta, która perfekcyjnie wykorzystała przedłużony rzut karny.

W drugim meczu Respekt Myślenice uległ AZS UJ Kraków 2-4. Atutem “Jagiellonek” w tych zawodach była rewelacyjnie broniąca Denisa Mochnacka oraz skuteczna Aleksandra Hynek, która zdobyła trzy bramki, a jedną dodała Justyna Maziarz. Gospodynie objęły prowadzenie po strzale Marii Dziadkowiec oraz doprowadziły do stanu 2-2 po uderzeniu Aleksandry Misiury. W końcówce zespół z Myślenic nie wykorzystał dwóch przedłużonych rzutów karnych.

Słomniczanka zgromadziła po pięciu kolejkach 13 punktów, Rekord ma trzy “oczka” mniej i jeden mecz rozegrany mniej. Po sześć punktów mają w dorobku Respekt i AZS UJ, trzy zgromadziła Wierzbowianka, a bez punktów pozostaje Rolnik Głogówek. Ruda rewanżowa rusza 14 stycznia 2023 roku. (P)