Ach, co to był za mecz! (FOTO)

W półfinale rozgrywanych na Węgrzech mistrzostw Europy U-17 reprezentacja Polski przegrała z Niemcami 3-5. To był fantastyczny mecz, biało-czerwoni prowadzili 1-0 i 2-1, potem wyrównali na 3-3, by ulec faworytom w końcówce. Ale najważniejsze: Polacy pokazali piękny futbol!

30.05.2023, Felcsut: Polska – Niemcy 3-5 (2-1)
3-5 Ramsak 83
Sędziował Michal Ocenas (Słowacja). Żółte kartki: Wolski, Mikołajewski – Ouedraogo, Darvich.
POLSKA: Piekutowski – Szala (87 Adamczyk), Orlikowski, Gurgul – Kolanko (67 Krzyżanowski), Borys (70 Sznaucner), Brzyski, Rejczyk, Wolski – Skoczylas (67 Huras), Mikołajewski (70 Tomczyk). Trener Marcin Włodarski.
NIEMCY: Schmitt – Moreira, Jeltsch, Bulut, Kabar – Harchaoui (72 Osawe), Ouedraogo (81 Dardai) – Herrmann (90 Odogu), Darvich, Brunner (90 Malanga) – Moerstedt (72 Ramsak). Trener Christian Wück.

STATYSTYKA. Strzały: 13:20, celne 8:10, kornery 3:3.

Polacy byli mocni w pierwszej połowie, Niemcy jeszcze mocniejsi w drugiej, kiedy przejęli kontrolę nad meczem.

W 67. minucie na boisko wszedł Jakub Krzyżanowski, grający na co dzień w Wiśle Kraków, wychowanek Bronowianki.

Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków, wychowanek Bronowianki) zagrał we wszystkich 5 meczach ME U-17. Fot. GRZEGORZ WAJDA

Felcsut: Hiszpania – Francja 1-3 (0-0)