PUCHAR POLSKI. Niwa wygrywa finał oświęcimski

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Oświęcim 5-ligowa Niwa Nowa Wieś pokonała w sobotę 4-ligową Unię Oświęcim. W regulaminowym czasie był remis 1-1, karne bezbłędnie wykonywali piłkarze Niwy. Mecz odbył się na stadionie Górnika Brzeszcze.

5-4 Jaroś
Sędziowali: Sławomir Nachel – Sebastian Celarek, Jan Korbiel (KS Chrzanów). Żółte kartki: Dawid Nycz, Jan Garlacz, Lucjan Stawowczyk – Michał Szewczyk, Kamil Szewczyk.
NIWA: Pochłopień – Kubeczko, Stawowczyk, Matejko, Pękala (40 Gardyński) – Miłoń (55 Garlacz), Jurczak, Nycz, Jaroś, Holewa (71 Babicki) – Chrapek. Trener: Bartłomiej Dudzic.
UNIA: Maciejowski – Babiuch, Czarnik, Wilczak, Kaleta – Pawela (65 Szmidt), Kikla (60 Szcząber), Kateusz (60 Lichota), Burda (80 Lewandowski) – Snadny (72 K. Szewczyk), M. Szewczyk. Trener: Marek Kołodziej.

Unia objęła prowadzenie pod koniec I połowy, pięknym strzałem z dystansu w lewe “okienko” popisał się M. Szewczyk. Niwa jednak do końca się nie poddawała. W 87. minucie miała karnego, ale Jurczak nie zdołał pokonać Maciejowskiego. Niebawem sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla 5-ligowca, za (chyba bezsensowny) faul na Chrapku. Z 11 m pewnie trafił Matejko i za chwilę doszło do konkursu karnych. Drużyna z Nowej Wsi nie pomyliła się ani razu, natomiast Babiuch przegrał pojedynek z golkiperem. Zatem 5-4 dla Niwy.
Puchary i czeki dla finalistów wręczali wiceprezes MZPN Bartosz Ryt i prezes Podokręgu Oświęcim Jerzy Dudek. Niwa otrzymała 1500 zł, a Unia 1000 zł.