Niwa wicemistrzem LZS

Niwa Nowa Wieś ze srebrnymi medalami. Fot. archiwum klubu

Niwa Nowa Wieś zajęła drugie miejsce w finałowym turnieju “Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który odbył się w Zamościu (11-14 lipca). Zespół z powiatu oświęcimskiego (gmina Kęty) po 18 latach przerwy wrócił tym samym do rozgrywek LZS na szczeblu ogólnopolskim.

Mistrzem Polski Ludowych Zespołów Sportowych w kategorii U-13 chłopców został SMS Akademia Piłkarska Piotra Reissa Ślesin, który wygrał w finale z Niwą 5-0. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrapka zanim dotarli do finału pokonali kolejno UKS Dwójkę Kozy 8-0 (bramki: Kramarczyk 3, Kobiałka 2, Pezda, Bil, Konieczny), SP 2 Opole Lubelskie 2-0 (Kramarczyk 2), SP Dłutów 9-0 (Kramarczyk 5, Bil 3, Konieczny).

Tegoroczne zmagania w turnieju “Piłkarska Kadra Czeka” zakończyły się generalnym sukcesem małopolskich drużyn. W starszych kategoriach wiekowych U-15 tytuły zdobyły dziewczęta z AKF Wisła Brzeźnica i chłopcy z Kalwarianki, natomiast w młodszej kategorii U-13 srebro przypadło Niwie, a dziewczęta z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna zajęły 4. miejsce. (P)