Wisła w półfinale Pucharu Polski (FOTO)

Szymon Sobczak zdobył zwycięskiego gola dla Wisły. Fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków awansowała do półfinału Pucharu Polski, wygrywając po niesłychanie emocjonującym i dramatycznym meczu z Widzewem Łódź 2-1 po dogrywce.

W II połowie spotkanie zostało przerwane, race rzucone przez kibiców gości zadymiły boisko. Później była kolejna przerwa na VAR, zakończona karnym dla Widzewa. Sędzia przedłużył grę o 17 minut, ale grano jeszcze trochę dłużej i w ostatniej akcji Rodado wyrównał. W dogrywce do siatki trafił Rondic po koszmarnym błędzie Ratona. Na szczęście dla wiślaków strzelec popełnił wcześniej błąd regulaminowy i bramka nie została uznana. Tuż przed końcem dogrywki zwycięskiego gola dla Białej Gwiazdy strzelił Sobczak.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 2-1 po dogrywce

Losowanie półfinałów – 1 marca o godzinie 12 w siedzibie PZPN. Wisła, jedyny I-ligowiec w półfinale, będzie na pewno gospodarzem spotkania (3 kwietnia).

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA