Spójnia pierwszym finalistą Pucharu Polski

Dość nieoczekiwanie piątoligowa Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada została pierwszym finalistą małopolskiego Pucharu Polski.

Drużyna z podokręgu olkuskiego zremisowała we wtorek po 90 minutach 1-1 z rezerwami Wieczystej, by lepiej egzekwować rzuty karne. Goście pojawili się w Krakowie w bardzo skromnym składzie, mając na ławce rezerwowych tylko dwóch graczy. Zresztą obaj pojawili się po przerwie na boisku i skutecznie egzekwowali rzuty karne. 48-letni Piotr Kasprzyk, strzelec decydującego karnego, uczestniczył we wszystkich ligowych spotkaniach Spójni w tym sezonie!

Drugiego finalistę poznamy w przyszłą środę (7 czerwca, godz. 18). Zagrają Wieczysta i Podhale Nowy Targ (transmisja na naszym kanale YT).

Wieczysta II Kraków – Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 1-1 (0-1), karne 3-4
0-1 Adrian Żmuda 9
1-1 Hubert Pachowicz 49
Sędziowali: Robert Marciniak – Jan Ruda, Mateusz Pawęzowski. Żółte kartki: Dawid Linca, Krzysztof Kalemba, Kasper Czajkowski, Tomasz Kawa – Jakub Graja, Piotr Kasprzyk.
WIECZYSTA: Krawczyk – Guzik, Makuch, Jampich, Niechciał (46 Fryc) – Madejski (72 Banachowicz), Sosnowski (60 Czajkowski), Linca, Gawęcki (46 Kalemba), Słonina (46 Kawa) – Pachowicz. Trener: Łulasz Kubik.
SPÓJNIA: Siuzdak – Graja, Wolny, Duda, Świda – A. Żmuda (72 Kasprzyk), Gąsior, Pabiańczyk (55 Kania), Niemczyk, Macałka – P. Żmuda. Trener: Michał Kordaszewski.