MŁODE TALENTY. Śląsk przed Małopolską

Drugi w tym sezonie Międzynarodowy Turniej „Młode Talenty” odbył się tym razem w Lublińcu. W rywalizacji chłopców rocznika 2011 triumfował Śląski ZPN przed Małopolskim ZPN, Stredoslovenskym Futbalovym Zvazem (Słowacja) i Moravskoslezskym Krajskim Fotbalovym Svazem (Czechy).

Reprezentacja Małopolski w swoim pierwszym niedzielnym meczu nieoczekiwanie przegrała ze Słowakami 3-4, mimo że do przerwy prowadziła 3-0… W drugim spotkaniu MZPN wygrał z gospodarzami, ekipą Śląskiego ZPN, 5-2 (3-1). Z kolei Słowacy pokonali Czechów 3-2, zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie.
Wszystko rozstrzygnęło się w poniedziałek. Małopolska rozgromiła Czechów 14-1 i zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce. Śląsk grał ze Słowakami i aby ich wyprzedzić musiał wygrać 2-0; aby wyprzedzić Małopolskę musiał zwyciężyć 6-0. Skończyło się wynikiem 7-0, co oznaczało triumf gospodarzy turnieju.

Wyniki 2. turnieju MŁODE TALENTY w sezonie 2022/23 (Lubliniec, 23-24.10.2022)

4. Moravskoslezsky Krajski Fotbalovy Svaz – Ostrawa 3 0   4-25

Przy równej ilości punktów trzech ekip decydowały bezpośrednie mecze. Śląsk zwyciężył dzięki lepszej różnicy bramek (9-5) od Małopolski (8-6) i Bańskiej Bystrzycy (4-10).

Zimą odbędzie się trzeci turniej – na Słowacji, a wiosną czwarty – w Czechach.