MAŁOPOLSKA ZIMA, Wieliczka. Piast dołączył do Górnika

W Podokręgu MZPN Wieliczka zakończyły się eliminacje w kategorii młodzika do wojewódzkiego turnieju Małopolska Zima. Wygrała je ekipa Piasta System Drob Łapanów, która razem z trampkarzami Górnika powalczy na szczeblu wojewódzkim.

Mistrzostwa młodzików rozegrano w ramach halowych zmagań w turnieju im. Karola Demczuka. Najpierw 10 ekip rywalizowało w turnieju kwalifikacyjnym, a w minioną sobotę najlepsza szóstka zmierzyła się w zawodach finałowych. Zespół z Łapanowa, prowadzony przez Macieja Kasprzyka, wykorzystał spore doświadczenie w grach halowych i wygrał wszystkie mecze, kolejno z: Górnikiem Wieliczka 3-3, Nadwiślanką Nowe Brzesko 1-0, Śledziejowicami 4-1, Błękitnymi Bodzanów 5-0 oraz Orłem Myślenice 4-0. Drugie miejsce w turnieju zajęła Nadwiślanka, a trzecie Górnik Wieliczka.
W zwycięskiej drużynie występowali: Alan Dziedzic, Szymon Drożdż, Mateusz Kołodziej, Szymon Świątko, Paweł Hojda, Mikołaj Sotoła, Mateusz Rusin, Patryk Pieprzyk, Adam Piwowarczyk i Igor Tabak.
Najlepszym strzelcem turnieju finałowego został Mikołaj Sotoła, który zdobył 15 goli.

Puchary i medale wręczyli prezes Podokręgu Wieliczka Andrzej Strumiński oraz sekretarz Podokręgu Wieliczka Agnieszka Włodek, natomiast nad sprawnym przebiegiem dwuetapowych zmagań czuwał przewodniczący Komisji Gier Podokręgu Wieliczka Sławomir Ząbek. (pan)