II LIGA KOBIET: Respekt mistrzem jesieni?

Na dwie kolejki przed zakończeniem jesiennych zmagań w II lidze grupie południowej kobiet wszystko wskazuje na to, że pierwsze miejsce na półmetku zajmie Respekt Myślenice. Podopieczne Przemysława Senderskiego pokonały głównego rywala z Rybnika.

Respekt Myślenice – ROW Rybnik 3-2 (2-0)
1-0 Węglarz 39
2-0 Misiura 45
3-0 Węglarz 51
3-1 Stopka 60
3-2 Pluta 68
Sędziowała Kinga Łuczyńska. Żółta kartka Pluta. Widzów 100.
RESPEKT: Waśko – Stojeba, K. Topa, N. Topa, Niemczycka, Jurka, Gacek (67 Kwartnik, 88 Kulpa), Mentel (82 Ciapała), Dziadkowiec (88 Kornaś), Węglarz, Misiura.
ROW RYBNIK: Sok – Botor, Jasińska, Stopka, Jaszyk, Krzyżok (57 Drożdż), Matla, Pluta, Zdechovanova, Łuczak, Sobkowicz.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a spadkowicz z I ligi z Rybnika pokazał kilka bardzo ciekawych akcji. W końcu jednak przyjezdne popełniły poważny błąd w obronie, z czego skorzystała skrzętnie Zuzanna Węglarz mijajac bramkarkę i kierując piłkę do pustej bramki. Respekt podwyższył prowadzenie w ostatniej akcji pierwszej połowy, gdy futbolówkę z bliska do siatki posłała Aleksandra Misiura.
Gdy na początku drugiej połowy Węglarz zdobyła trzecią bramkę zanosiło się na pogrom, ale ROW nie po raz pierwszy pokazał, że jest drużyną znakomicie przygotowaną kondycyjnie. Kocówka meczu to wyraźna dominacja śląskiej drużyny, która po ładnych akcjach zdobyła dwa gole i miała okazję, by doprowadzić do wyrównania.

W innych meczach: Sokół Kolbuszowa – AZS UJ II Kraków 1-2, Pogoń Zduńska Wola – Podgórze Kraków 3-2, Unia Lublin – Dąb Zabierzów Bocheński 3-2, Wanda Kraków – Rolnik Biedrzychowice 3-0, KSP Kielce – Ślęza Wrocław 2-1. (p)

Na zdjęciu: Respekt Myślenice