FUTBOL KOBIET: Akademiczki wygrały zaległy mecz

W meczu kończącym jesienne zmagania w II lidze, grupie południowej kobiet, AZS UJ Kraków II pokonał 4-0 Pogoń Zduńska Wola i zimę spędzi na czwartym miejscu w tabeli. Mistrzem półmetka jest Respekt Myślenice.

AZS UJ Kraków II – Pogoń Zduńska Wola 4-0 (2-0)
1-0 Maronde 11
2-0 Pawlica 31
3-0 Pawlica 73
4-0 Dudek 82
Sędziowała Małgorzata Miniak. Widzów: 50.
AZS UJ II: Michalska – Karp, Kwarciak, Marszałek (46 Derus), Porosło (46 Bania), Sroka (77 Zwolińska), Duszyk (61 Dudek), Pawlica, Talaga (61 Bubak), Maronde, Malinowska.
POGOŃ: Markiewicz – Kubik, Herman (86 Jaros), Osyda, Szymczak, Karpińska, Piekarska, Groberek, Bartczak, Torzewska, Sobczak.

Mecz w pierwotnym terminie doszedł do skutku, gdyż Pogoń miała kłopoty kadrowe i klub z Krakowa zgodził się przełożyć mecz. Pogoń przyjechała do Krakowa z jedną zmienniczką w składzie i od początku celem drużyny było przetrwanie. W 11 minucie Zuzanna Maronde zaskoczyła bramkarkę gości uderzeniem z rzutu wolnego, a potem z kilku okazji krakowianki wykorzystały tylko jedna, gdy z bliska piłkę do bramki wbiła Kinga Pawlica. W drugiej połowie przewaga AZS UJ II była jeszcze bardziej wyraźna, ale podopieczne Piotra Sędora nie grzeszyły skutecznością marnując nawet rzut karny. Mimo to padły jeszcze dwie bramki, które przypieczętowały zasłużony triumf zespołu gospodarzy.

Dzięki zwycięstwu AZS UJ II wyprzedził w tabeli Wandę Kraków, która jest teraz piąta, pozostałe małopolskie drużyny Podgórze Kraków i Dąb Zabierzów Bocheński, które zajmują odpowiednio 10 i 11. miejsce w tabeli walczyć będą wiosną o utrzymanie. (p)