DANUBE-MORAVIA CUP 2023. Nie przegrali meczu, zdobyli brąz

Reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zajęła w międzynarodowym turnieju U-17 Danube-Moravia Cup trzecie miejsce. Drużyna MZPN wygrała z Bratysławą 2-0, zremisowała z Belgradem 1-1 i dzisiaj w spotkaniu o 3. miejsce pokonała Lublanę 2-1.

Nasz zespół nie przegrał więc żadnego meczu, co wystarczyło “tylko” do zdobycia brązowych medali. Z Belgradem, późniejszym triumfatorem turnieju, Małopolanie prowadzili do przerwy 1-0, ostatecznie zremisowali. Do finału awansowali Serbowie dzięki lepszej różnicy bramek.

W 7. edycju turnieju, która odbyła się w czeskiej miejscowości Vyškov (30 km od Brna), uczestniczyły drużyny z 6 krajów:
Bratislavský Futbalový Zväz (Słowacja, Bratysława)
Juhomoravský Krajský futbalový Svaz (Kraj południowomorawski, Czechy, Brno)
Györ-Moson-Sopron Labdarugó Szövetség (Sopron, Węgry)
Medopčinska Nogometna Saveza Ljublana (Lublana, Słowenia)
Fudbalski Savez Beograd (Belgrad, Serbia)
Małopolski Związek Piłki Nożnej (Kraków, Polska)

Wyniki
Wtorek, 19 września
Brno – Sopron 1-0, Bratysława – Kraków 0-2 (0-2)

O 1. miejsce: Brno – Belgrad 1-2

Jak napisał brnensky.denik.cz, w tegorocznej edycji mogli wziąć udział także zawodnicy z akademii piłkarskich klubów zawodowych, dlatego rywalizowały naprawdę reprezentatywne zespoły.

Reprezentacja MZPN była oparta na zawodnikach Garbarni Kraków, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Puszczy Niepołomice. Trenerami zespołu byli Robert Włodarz i Łukasz Górka. Z ekipą wyjechali trener koordynator MZPN Krzysztof Szopa i prezes Podokręgu MZPN Tarnów Artur Główczyk.

Radość drużyny z Belgradu (fot. JmKFS Brno, brnensky.denik.cz)