Wieczysta zdobywcą małopolskiego Pucharu Polski

W finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Wieczysta pokonała 5-0 zespół LKS Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada i zagra na szczeblu centralnym.

Zdecydowanym faworytem byli krakowianie, ale dość długo Spójnia starała się dotrzymać kroku i od czasu do czasu kontratakować. Wieczysta w pierwszych dwóch kwadransach miała okazje, ale nie potrafiła zaskoczyć Siuzdaka. W poprzeczkę trafił Hebel (8′), Bąk posłał futbolówkę z bliska obok słupka (20′), a po strzale Pałaszewskiego (21′) zza linii pola karnego piłka poszybowała nad górnym rogiem. Po chwili podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego objęli prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Twarowski celnie “główkował”. Kiedy tuż przed gwizdkiem na przerwę Linca – po zagraniu Głogowskiego – przymierzył z dystansu w “okienko” stało się jasne, że Wieczysta ten mecz wygra.
Po przerwie dominacja krakowian była duża, a zawodnicy Spójni ograniczali się do defensywy. Kolejne bramki były kwestią czasu, a że padły jeszcze tylko trzy, to już słabsza skuteczność Wieczystej. W 69 minucie wrzucił futbolówkę Hebel, a Twarowski z bliska pokonał bramkarza. Cztery minuty później Niemczyk faulował w polu karnym Szewczyka, a podyktowanego karnego wykorzystał Bąk. Wynik ustalił Szewczyk dobijając z najbliższej odległości piłkę odbitą od poprzeczki po uderzeniu Guzika.

Puchary i czeki wręczali kapitanom obu drużyn prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – Ryszard Kołtun i wiceprezes Jerzy Nagawiecki, po czym wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia (fot. Alicja Śliwa).

Na meczu większość trybun zapełnili kibice Spójni, a w tym gronie 170 dzieci. Sympatycy obu drużyn doskonale się bawili, panowała sielska atmosfera. Najbardziej oblegany był Sławomir Peszko – cierpliwie pozował do zdjęć, a w przerwie otrzymał od przedstawicieli zespołu z Osieka pamiątkowy ryngraf (zdjęcie poniżej).

Na widowni zasiedli m.in. medaliści MŚ – Kazimierz Kmiecik, Zdzisław Kapka, Stefan Majewski i Piotr Skrobowski.

Wieczysta Kraków – Spójnia Osiek-Zimnodół 5-0 (2-0)
1-0 Maciej Twarowski 26
2-0 Dawid Linca 44
3-0 Maciej Twarowski 59
4-0 Jakub Bąk 63 (karny)
5-0 Krzysztof Szewczyk 78
WIECZYSTA: Kowalski – Bujak, Hoyo-Kowalski, Klimczak – Bąk, Pałaszewski, Hebel (68 Faworow), Koncewicz-Żyłka (46 Kumah) – Głogowski (57 Szewczyk), Twarowski (68 Jankowski), Linca (68 Guzik). Trener: Wojciech Łobodziński.
SPÓJNIA: Siuzdak – Kania, Wolny, Duda (65 Graja), Świda – A. Żmuda, Gąsior, Niemczyk, Pabiańczyk (53 Macałka), Lewandowski – P. Żmuda. Trener: Michał Kordaszewski.
Sędziowali: Robert Marciniak (KS Kraków) – Daniel Bołoz (KS Tarnów), Krystian Chrabąszcz (KS Brzesko) i techniczny Marek Kulczyk (KS Chrzanów). Żółte kartki: Wiktor Głogowski – Wojciech Niemczyk, Kacper Gąsior, Nikodem Kania. Widzów: 530.