TURNIEJ MYTNIKA: GENERALNY TEST DLA 90 MŁODZIKÓW

W środę 31 sierpnia odbędzie się w Tarnowie XXI Turniej Młodzików im. Juliana Mytnika. Na boisku Błękitnych zaprezentuje się pięć reprezentacji, w sumie 90 zawodników z rocznika 2011 i młodszych.

Drużynę Krakowa poprowadzą Konrad Warczak i Mateusz Nawój, którzy są jednocześnie trenerami Kadry Małopolski rocznika 2011. W Tarnowie bacznie będą się przyglądać pozostałym czterem zespołom z pozostałych regionów Małopolski. W kolejnym bowiem turnieju rocznika 2011 poprowadzą już reprezentację MZPN. Turniej Młode Talenty im. Lucjana Franczaka odbędzie się 11-12 września na stadionie Garbarni w Krakowie, a rywalami będą zespoły Kraju morawsko-śląskiego (Czechy), Środkowej Słowacji i Śląskiego ZPN.

Turniej w Tarnowie to zatem generalny sprawdzian dla 90 młodzików (każda z 5 ekip składa się z 18 zawodników), najlepsi dostaną się do Kadry MZPN. Zawody zostaną przeprowadzone systemem każdy z każdym, każdy mecz trwa 30 minut. Mecz odbywać się będą na boisku 76×52 m, bramki 5×2 m będą ustawione na linii 16 m. Na boisku jednocześnie przebywać może w jednej drużynie 9 zawodników (8+1).

W dotychczasowych 20 edycjach turnieju 14 razy zwyciężał Kraków, 5-krotnie Nowy Sącz i raz Małopolska zachodnia.

XXI Turniej Młodzików im. Juliana Mytnika, 31 sierpnia 2022 (środa)
Stadion sportowy TOSiR im. trenera Emila Wzorka, Tarnów, ul. Piłsudskiego 32

Harmonogram turnieju
Boisko nr 1
10.00 Wschód – Kraków
10.45 Kraków – Zachód
11.30 Zachód – Południe II
12.15 Południe II – Południe I
13.00 Południe I – Wschód

Boisko nr 2
10.00 Zachód – Południe I
10.45 Południe II – Wschód
11.30 Południe I – Kraków
12.15 Wschód – Zachód
13.00 Kraków – Południe II

14.00 Zakończenie turnieju

Składy poszczególnych reprezentacji
REGION KRAKÓW
1. Alan Wąchała – Sportowiec Modlniczka
2. Michał Kuźma – Sportowiec Modlniczka
3. Kajetan Filo – Sportowiec Modlniczka
4. Michał Kyrc – Puszcza Niepołomice
5. Oskar Możdżeń – Wisła Kraków
6. Jan Stradomski – Wisła Kraków
7. Franciszek Szpil – Wisła Kraków
8. Jakub Jędrszczyk – Wisła Kraków
9. Błażej Baluś – Pogoń Kraków
10. Wojciech Rajda – Cracovia
11. Piotr Gołda – Cracovia
12. Jakub Janc – Cracovia
13. Miłosz Kowalczyk – Cracovia
14. Marcel Brożek – Cracovia
15. Maksymilian Okrzes – Cracovia
16. Borys Podolecki – Cracovia
17. Filip Kołodziej – Hutnik Kraków
18. Adam Dawicki – Hutnik Kraków
Trenerzy: Konrad Warczak, Mateusz Nawój

REGION WSCHÓD (Tarnów/Bochnia/Brzesko/Żabno)
1. Karol Zięba – LUKS Skrzyszów
2. Piotr Baran – LUKS Skrzyszów
3. Wiktor Łącki – Błękitni/Metal Tarnów
4. Bartosz Witkowski – Tarnovia Tarnów
5. Igor Jasiak – Tarnovia Tarnów
6. Maciej Jaszczak – Tarnovia Tarnów
7. Jakub Fido – Tarnovia Tarnów
8. Ksawery Trancygier – Unia Tarnów
9. Filip Rzepka – Unia Tarnów
10. Miłosz Michałek – Unia Tarnów
11. Karol Rybski – Unia Tarnów
12. Igor Kukułka – Tarnovia Tarnów
13. Karol Sala – AP Champions Brzesko
14. Tomasz Sacha – AP Champions Brzesko
15. Szymon Szewczyk – AP Champions Brzesko
16. Maksymilian Nowak – FA Dąbrowa Tarnowska
17. Maksymilian Biedak – FA Dąbrowa Tarnowska
18. Leon Malik – LUKS Skrzyszów
Trenerzy: Robert Dziubak, Paweł Holcman

REGION ZACHÓD (Wadowice/Oświęcim/Chrzanów)
1. Patryk Fluder – Jałowiec Stryszawa
2. Michał Adamczyk – Progress Andrychów
3. Piotr Polak – Progress Andrychów
4. Antoni Beer – Progress Andrychów
5. Adam Rurek – Progress Andrychów
6. Aleksander Kikla – Janina Libiąż
7. Andrzej Bałuszek – Fablok Chrzanów
8. Oliwer Studziński – Fablok Chrzanów
9. Filip Fijak – Fablok Chrzanów
10. Wiktor Soja – Fablok Chrzanów
11. Łukasz Tadeusz – Fablok Chrzanów
12. Aleksander Kocot – AP 21 Chrzanów
13. Daniel Morcinczyk – AP 21 Chrzanów
14. Szymon Jarczyk – AP 21 Chrzanów
15. Eryk Orzechowski – AP 21 Chrzanów
16. Jakub Feliksik – AP 21 Chrzanów
17. Patryk Balonek – Unia Oświęcim
18. Igor Bałys – Unia Oświęcim
Trener: Filip Niewidok, II trener: Wojciech Skwarczynski

REGION POŁUDNIE II (Nowy Targ/Limanowa)
1. Szymon Kaliński – Didi Gol
2. Mateusz Leśniak – Płomień Limanowa
3. Klaudiusz Brodka – Sokół Słopnice
4. Bartłomiej Franczak – Sokół Słopnice
5. Jakub Sewiło – Orkan Szczyrzyc
6. Grzegorz Groń – Limanovia Limanowa
7. Ksawery Bieda – Limanovia Limanowa
8. Bartłomiej Kałużny – Limanovia Limanowa
9. Kacper Bokowy – Harnaś Tymbark
10. Piotr Pitoń – KS Zakopane
11. Alan Warzecha – NKP Podhale
12. Jędrzej Gąsienica Ciaptak – KS Zakopane
13. Łukasz Jaromin – Master Kids
14. Błażej Kochański – LKS Mordarka
15. Marek Woźniak – LKS Mordarka
16. Franciszek Potoniec – APMT Limanowa
17. Rafał Haras – AP Bonito Mszan Dolna
18. Kacper Bandyk – Orawa Jabłonka
Trenerzy: Marcin Janczy, Krzysztof Leśniakiewicz; trener koordynator: Rafał Rajzer

Nie otrzymaliśmy składu REGIONU POŁUDNIE I (Nowy Sącz/Gorlice)

Hits: 39

To top