TURNIEJ GRY 1X1. Sztuka dryblingu w Kryspinowie

Kilkadziesiąt młodych piłkarzy z Krakowa, powiatu krakowskiego oraz z rejonu Wieliczki, Olkusza, Miechowa i Myślenic wystartowało w kwalifikacyjnym TURNIEJU GRY 1×1. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych, najlepsi uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się we wrześniu.

Uczestników zawodów przywitał prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun, a nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwał wojewódzki koordynator turnieju Tomasz Kowal. Dziewczęta i chłopcy z roczników 2012, 2013, 2014 i 2015 rywalizowali na ośmiu boiskach w Kryspinowie. Większość meczów była bardzo zacięta, a turniej pokazał jak w soczewce jak ważna w futbolu jest sztuka dryblingu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, najlepsi w poszczególnych kategoriach statuetki i nagrody rzeczowe. (P)

Wyniki
Dziewczęta, rocznik 2012

1.Oliwia Honkisz-Nowak (Wieczysta Kraków) – awans
2.Zofia Kulig (Wisła Kraków) – awans
3.Emilia Jastrzębska (SMS Solne Miasto Wieliczka) – awans
4.Alicja Kamińska (AZS UJ Kraków) – awans

Dziewczęta, rocznik 2013
Grupa I
1.Natalia Nowak (Lubomir Wiśniowa) – awans
2.Alicja Kozaryn (Kabel Kraków) – awans
3.Pola Kopytko (AZS UJ Kraków) – awans
Grupa II
1.Zuzanna Swolkień (UKS Wisła Kraków) – awans
2.Maja Leśniak (Wieczysta) – awans
3.Wiktoria Lach (Piast Wołowice) – awans

Dziewczęta, rocznik 2014
Milena Braszczyk (UKS Wisła Kraków)
Emilia Malisiewicz (Kabel)
Aleksandra Skalny (Victoria Zalas)
Gabriela Szczechowicz (Lubomir Wiśniowa)

Dziewczęta, rocznik 2015
Katarzyna Kapusta (Victoria Zalas)
Matylda Kuchno (UKS Wisła)
Lena Pijanowska (AZS UJ Kraków)
Irena Wirtel (Football Success Academy)

Wszystkie dziewczęta z roczników 2014, 2015 awansowały do turnieju finałowego bez udziału w kwalifikacjach.

Chłopcy, rocznik 2012
Grupa I
1.Szymon Śmiałek (Kabel) – awans
2.Damian Mrózek (UKS Wisła Kraków)
3.Ignacy Romowicz (Michałowianka)
4.Filip Małek (AS Słomniki)
5.Ignacy Cieśla (Lotnik Kryspinów)
6.Antoni Szajnowski (AP Kmita Zabierzów)
Grupa II
1.Tadeusz Zimoląg (Sportowiec Modlniczka) – awans
2.Antoni Włudarz (SALOS Kraków)
3.Mikołaj Pawlik (Skalanka)
4.Bartłomiej Jamborski (Niedźwiedź)
5.Igor Boniakowski (Płomień Jerzmanowice)
Grupa III
1.Krzysztof Postołek (Słowik Olkusz) – awans
2.Kamil Grzyb (Wawel Kraków)
3.Jakub Podgórski (TS Wisła Kraków)
4.Karol Ostrowski (Wieczysta)
5.Filip Piekara (Iwanowicka Akademia Futbolu)

Chłopcy, rocznik 2013
Grupa I
1.Armen Vardanyan (Kabel) – awans
2.Szymon Pałetko (AS Słomniki)
3.Tymon Górniak (TS Wisła)
4.Wiktor Górka (Lotnik Kryspinów)
5.Patryk Stopiński (Michałowianka)
Grupa II
1.Franciszek Majda (Sportowiec Modlniczka) – awans
2.Karol Moździerz (SALOS)
3.Bartłomiej Tynor (Skalanka)
4.Alan Rosikoń (Płomień Jerzmanowice)
5.Alan Siara (Niedźwiedź)
6.Piotr Pyla (Nadwiślan Kraków)
Grupa III
1.Ryszard Kaczmarczyk (Wieczysta) – awans
2.Błażej Górnik (UKS Wisła)
3.Edward Gacek (Wieczysta)
4.Marcel Domagała (Iwanowicka Akademia Futbolu)
5.Norbert Bożek (Victoria Zalas)

Chłopcy, rocznik 2014
Grupa I
1.Mateusz Łypik (AS Słomniki) – awans
2.Maksymilian Wiśniowski (Kabel)
3.Maciej Leszczyński (Michałowianka)
4.Igor Glaz (Iwanowicka Akademia Futbolu)
5.Piotr Kamieniarz (Lotnik Kryspinów)
Grupa II
1.Adam Zawadzak (Nadwiślan) – awans
2.Kacper Cabała (Prądniczanka)
3.Mikołaj Trybek (Piast Wołowice)
4.Tymon Płaszewski (Niedźwiedź)
Grupa III
1.Dominik Płaczek (UKS Wisła) – awans
2.Adam Madejski (Sportowiec Modlniczka)
3.Kuba Wilk (Skalanka)
4.Mikołaj Śliwa (SALOS Kraków)
Grupa IV
1.Piotr Nyczaj (AP Przemsza Klucze) – awans
2.Karol Gwizdała (Victoria Zalas)
3.Maks Pietrzyk-Nowak (Wawel Kraków)

Chłopcy, rocznik 2015
Grupa I
1.Leon Szcześniak (AP Kmita Zabierzów) – awans
2.Kacper Chrzanowski (Jastrzębiec Książ Wielki)
3.Teodor Wojtanowicz (Kabel)
4.Szymon Czekaj (Iwanowicka Akademia Futbolu)
5.Maciej Trojański (AS Słomniki)
Grupa II
1.Ksawery Romowicz (Michałowianka) – awans
2.Kacper Trybek (Piast Wołowice)
3.Kamil Kopijka (Lotnik Kryspinów)
4.Błażej Wiklik (Niedźwiedź)
5.Lew Czupryński (Nadwiślan)
Grupa III
1.Franciszek Piechowicz (Prądniczanka) – awans
2.Jakub Fijał (Sportowiec)
Grupa IV
1.Oskar Figiel (UKS Wisła) – awans
2.Antoni Trzpil (AP Przemsza Klucze)
3.Karol Kalisz (Wieczysta)
4.Jakub Kowalski (Victoria Zalas)

Zdjęcia: ALICJA ŚLIWA

Hits: 446

To top