Reprezentacja Małopolski w półfinale MP Kobiet +35!

Reprezentacja Małopolski wywalczyła w Łodzi awans do półfinału pierwszych Mistrzostw Polski Kobiet 35+.

Gospodarzem turnieju jest Łódzki ZPN i właśnie miejscowa ekipa będzie rywalem Małopolanek w niedzielę. W drugim półfinale Dolnośląski ZPN zmierzy się ze Śląskim ZPN. Zwycięzcy zagrają o tytuł, pokonani o 3. miejsce.

W pierwszym meczu Małopolski ZPN wysoko pokonał reprezentacje Warmińsko-Mazurskiego ZPN 12-0, m.in. trzy bramki strzeliła Anna Wilczyńska, a po dwie Halina Półtorak i Małgorzata Kołodziejska.
W drugim spotkaniu rywalem naszej drużyny był Wielkopolski ZPN, którego liderką jest aktualnie występują w Ekstralidze Anna Gawrońska. Małopolanki błyskawicznie objęły prowadzenie po efektownym golu Haliny Półtorak, w końcówce I połowy dwie bramki uzyskała Małgorzata Kołodziejska i wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Tymczasem przeciwniczki w ciągu 7 minut drugiej połowy odrobiły straty, a na 2 minuty przed końcem wyszły na prowadzenie 4-3. Dosłownie w ostatniej akcji wyrównującą bramkę zdobyła Anna Żak, po czym sędziowie nawet nie wznowili gry.
Trzecim rywalem Kadry MZPN była reprezentacja Dolnośląskiego ZPN, już pewna awansu. Mecz był niezwykle zacięty, tym razem jednak to rywal Małopolanek zdobył gola w końcówce i wygrał 2-1.

W grupie drugiej rywalizowały tylko trzy drużyny, gdyż w ostatniej chwili wycofał się Lubelski ZPN. Ostatecznie w grupie triumfowała repprezentacjaa Łódzkiego ZPN, która będzie rywalem Małopolski w jutrzejszym półfinale. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Śląskiego ZPN, która o finał zagra z Dolnym Śląskiem, zaś o piąte miejsce powalczy reprezentacja Pomorskiego ZPN.

Grupa B, wyniki:
Małopolski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 12-0

Gole: Anna Wilczyńska 3, Halina Półtorak 2, Małgorzata Kołodziejska 2, Krzysztofa Urbanik, Anna Żak, Kinga Oleksy, Monika Markiewicz, Izabela Kachnowicz

Małopolski ZPN – Wielkopolski ZPN 4-4
Gole dla Małopolski: Małgorzata Kołodziejska 2, Halina Półtorak, Anna Żak

Małopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 1-2
Gol dla Małopolski: Małgorzata Kołodziejska

Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 10-1
Dolnośląski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 17-0

Kolejność w grupie B: 1. Dolnośląski ZPN, 2. Małopolski ZPN, 3. Wielkopolski ZPN, 4. Warmińsko-Mazurski ZPN

Grupa A: 1. Łódzki ZPN, 2. Śląski ZPN, 3. Pomorski ZPN (p)