PUCHAR TYMBARKU. Po 12 latach SP Więcławice znów w finale

Na stadionie LKS Piast w Wołowicach rozegrany został kolejny finałowy turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dla zespołów z powiatu ziemskiego krakowskiego. Poznaliśmy wojewódzkich finalistów w kategorii U-12 dziewcząt i U-8 chłopców.

Wśród dziewcząt miał się odbyć mecz pomiędzy SP 1 Krzeszowice a SP 2 Sułoszowa, ale ten drugi zespół nie pojawił się na zawodach i do finałowego turnieju na szczeblu wojewódzkim (11-12 maja w Wadowicach) awansowały bez walki krzeszowiczanki.

Do rywalizacji chłopców U-8 przystąpiło sześć drużyn: SP Więcławice, SP Zelków, SP Tropiszów, SP Gaj oraz dwie reprezentacje SP 3 Skawina. Po meczach grupowych miejsca 5.-6. zajęły ekipy z Zelkowa i Tropiszowa, a zespoły ze Skawiny sklasyfikowane zostały na miejscach 3.-4. W finale zespół z Więcławic (gmina Michałowice) wygrał 1-0 z SP Gaj i po 12 latach przerwy uzyskał promocję do wojewódzkiego finału.

Powiatowy finał dla chłopców w kategorii U-10 i U-12 rozegrany zostanie w piątek 28 kwietnia na stadionie w Zabierzowie.

Wyniki turnieju U-8 chłopców:
Grupa I: SP 3 Skawina II – SP Więcławice 3-2, SP Zelków – SP Więcławice 2-6, SP 3 Skawina II – SP Zelków 2-0.
Grupa II: SP Gaj – SP Tropiszów 2-0, SP 3 Skawina – SP Gaj 8-1, SP 3 Skawina – SP Tropiszów 4-1.
Półfinały: SP 3 Skawina II – SP Gaj 0-2, SP 3 Skawina – SP Więcławice 1-2.
Finał: SP Więcławice – SP Gaj 1-0. (P)

Zwycięski zespół dziewcząt U-12: SP 1 Krzeszowice