PLEBISCYT ZIEMI LIMANOWSKIEJ. Najlepsi: Tomasz Kurek, Paweł Zegarek, Limanovia i AP Mam Talent

Laureaci w kategorii TALENTY PIŁKARSKIE: Bartłomiej Kałużny, Weronika Kaim, Wiktoria Kocoń i ojciec Wojciecha Urbańskiego

2 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyła się Uroczysta Gala XXVI Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2023. Najlepszym piłkarzem został Tomasz Kurek, najlepszym trenerem Paweł Zegarek (obaj Limanovia), a drużynami roku młodziki Limanovii i orliki AP Mam Talent Limanowa.

Laureaci otrzymali apmiątkowe medale, listy gratulacyjne i nagrody. Honorowy patronat nad plebiscytem objął starosta limanowski Mieczysław Uryga, a patronat medialny Limanowski Portal Informacyjny Limanowa.in. Organizatorem podsumowania roku był Zarząd Podokręgu MZPN Limanowa z prezesem Stanisławem Strugiem na czele. Uroczystą galę prowadził Dawid Jasica, dyrektor Pływalni Limanowskiej i członek zarządu Podokręgu Limanowa.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Urszula Nowogórska – poseł na Sejm RP, Arkadiusz Mularczyk – poseł na Sejm RP, Grzegorz Biedroń – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Józef Pietrzak – przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Jan Więcek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Józef Jaworski – członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Kazimierz Jasiński i Marian Wójtowicz – radni Rady Powiatu Limanowskiego, Władysław Bieda – burmistrz Miasta Limanowa, Anna Pękała – burmistrz Miasta Mszana Dolna, Jan Skrzekut – wójt Gminy Limanowa, Piotr Stach – wójt Gminy Laskowa, Bogdan Łuczkowski – wójt Gminy Łukowica, Paweł Ptaszek – wójt Gminy Tymbark, Katarzyna Szybiak – z-ca wójta Gminy Mszana Dolna, Jarosław Augustyniak – sekretarz Gminy Kamienica, Stanisław Strug – członek Zarządu MZPN i prezes Podokręgu Limanowa.
Udział wzięli również członkowie Zarządu Podokręgu Limanowa, prezesi klubów sportowych,
laureaci plebiscytu, trenerzy, piłkarze, działacze i rodzice zawodników.

Małopolski Związek Piłki Nożnej reprezentował prezes Ryszard Kołtun, który pogratulował działaczom Podokręgu pięknej inicjatywy zapoczątkowanej w 1998 roku. Pogratulował też klubom i trenerom Ziemi Limanowskiej znakomitej pracy z młodzieżą, życząc, aby wychowali reprezentantów kraju.

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:
Drużyna Roku 2023: MKS LIMANOVIA LIMANOWA
Halowy Mistrz Małopolski w kategorii młodzików, zwycięzca Turnieju „Małopolska Zima 2023” w składzie: Mateusz Smoleń, Patryk Potoniec, Tymon Kwandrans, Dominik Pączek, Franciszek Potoniec, Błażej Kochański, Grzegorz Groń, Bartłomiej Kałużny, Karol Huber, Ksawery Bieda, Marek Woźniak, Szymon Mrożek. Trenerzy: Adam Gawlik, Marcin Kożuch, Dariusz Mrożek.

Drużyna roku – MKS Limanovia (młodziki)

Drużyna Roku 2023: AP Mam Talent Limanowa
Halowy Mistrz Małopolski w kategorii Orlików, zwycięzca turnieju “Małopolska Zima 2023” w składzie: Sebastian Wątor, Wiktoria Kocoń, Szymon Podgórni, Jakub Marek, Dominik Surma, Jakub Grzegorzek, Tomasz Zimirski, Bartosz Chełmecki, Kacper Firlej, Szymon Kalemba, Dominik Dudek, Oliwier Kapera, Mateusz Piekarczyk. Trenerzy: Adrian Mrózek, Marek Jajeśnica, Kamil Musiał.

Drużyna roku – AP Mam Talent Limanowa (orliki)

KATEGORIA TALENTY PIŁKARSKIE – wyniki sportowe w skali kraju:
Wojciech Urbański (Harnaś Tymbark – Wisła Kraków – Legia Warszawa)
Wiktoria Kocoń (Akademia Piłkarska Mam Talent Limanowa)
Weronika Kaim (Halny Kamienica – Weronica Staszkówka Jelna)
Bartłomiej Kałużny (MKS Limanovia)

Wiktoria Kocoń – talent roku

KATEGORIA TALENTY PIŁKARSKIE – Odkrycie roku:
Filip Kita (Akademia Piłkarska Limanovia)
Tomasz Włodarczyk (Akademia Piłkarska Limanovia)
Mateusz Kęska (Akademia Piłkarska Limanovia)
Oliwia Biedroń (Akademia Piłkarska Mam Talent)
Zofia Kołodziej (Akademia Piłkarska Mam Talent)

Najlepsi piłkarze i trenerzy 2023 roku
KATEGORIA: IV i V LIGA (ZAWODNICY)
1.Tomasz Kurek (Limanovia)
2.Dominik Pach (Sokół Słopnice)
3.Kamil Kurczab (Limanovia)

Gratulacje odbiera Tomasz Kurek – najlepszy piłkarz Ziemi Limanowskiej 2023

KATEGORIA: IV i V LIGA (TRENERZY)
1.Paweł Zegarek (Limanovia)
2.Dawid Suder (Sokół Słopnice)
3.Tomasz Sebastjański (Zalesianka Zalesie)

Najlepszy trener Ziemi Limanowskiej Paweł Zegarek odbiera gratulacje z rąk poseł Urszuli
Nowogórskiej

KATEGORIA: KLASA OKRĘGOWA (ZAWODNICY)
1.Kamil Kuziel (Gorce Kamienica)
2.Konrad Koza (Płomień Limanowa)
3.Daniel Pławecki (AKS Ujanowice)

KATEGORIA: KLASA OKRĘGOWA (TRENERZY)
1.Adrian Mrózek (Płomień Limanowa)
2.Wojciech Tajduś (Turbacz Mszana Dolna)
3.Marcin Jańczy (Krokus Przyszowa)

KATEGORIA: KLASA A (ZAWODNICY)
1.Jacek Doktor (Laskovia)
2.Adrian Wojtas (Mordarka)
3.Jakub Hybel (Harnaś Tymbark)

KATEGORIA: KLASA A – KLASA B (TRENERZY)
1.Krzysztof Kawula (Harnaś Tymbark)
2.Marcin Wojcieszczak (Mordarka)
3.Tomasz Lichota (Laskovia)

KATEGORIA: KLASA B (ZAWODNICY)
1.Paweł Gancarczyk (LKS Rybie)
2.Artur Morzywołek (Uran Łukowica)
3.Piotr Kaczor (Orkan Niedźwiedź)

KATEGORIA: GRUPY MŁODZIEŻOWE (TRENERZY)
1.Mateusz Ryś (MKS Limanovia)
2.Kazimierz Zawada (Sokół Słopnice)
3.Adrian Mrózek (APMT Limanowa)
4.Kamil Palacz (Starówka Stara Wieś)
5.Grzegorz Dziadoń (Harnaś Tymbark)
6.Robert Bulzak (Uran Łukowica)

Działacz Roku: Stanisław Nawara (prezes KS Ostra Olszówka – Raba Niżna)

Od lewej działacz roku Stanisław Nawara, prezes MZPN Ryszard Kołtun, prezes Podokręgu Limanowa Stanisław Strug i starosta limanowski Mieczysław Uryga

Hits: 120

To top