MP U-13. Brąz młodych “Jagiellonek”

W Jarocinie zakończył się finałowy turniej mistrzostw Polski młodziczek U-13, w którym startowało osiem najlepszych klubów wyłonionych najpierw w rozgrywkach wojewódzkich, a następnie makroregionalnych. AZS UJ Kraków zdobył brązowy medal.

Podopieczne Jacka Ćwika pokonały GKS Katowice 1-0 oraz zremisowały bezbramkowo z AP Orlen Gdańsk i KS AP Diamonds Academy Warszawa, co dało Małopolankom triumf w grupie A. W półfinale zespół z Krakowa uległ UKKS Katowice 0-2, a w meczu o trzecie miejsce pokonał Diamonds Academy w rzutach karnych 4-2 (w regulaminowym czasie gry było 0-0).

W finale UKKS Katowice pokonał Beniaminka Krosno 1-0, w meczu o piąte miejsce GKS Katowice wygrał z Wartą Poznań 1-0, natomiast w spotkaniu o 7. lokatę Tęcza Bydgoszcz pokonała AP Orlen Gdańsk 2-0.

Najlepszą bramkarką finałów wybrano Alicję Kopytko z krakowskiej drużyny.

— To ogromny sukces dziewczyn, mało kto na nas stawiał. Drużyna została skomponowana z młodych zawodniczek z tarnowskiego oddziału AZS UJ, do którego dołączyły najlepsze zawodniczki z Krakowa. Każda z dziewcząt dała drużynie maksimum tego, co mogła – powiedział trener AZS UJ Jacek Ćwik.

One wywalczyły medal: Alicja Kopytko, Wiktoria Ciszkowicz, Barbara Zawisza, Lilianna Malota, Olga Wulkowicz, Natasza Wierzba, Julia Skokon, Julia Pabian, Wiktoria Bodzioch, Martyna Peszt, Amelia Bigas, Zuzanna Kaczówka, Barbara Mleczko i Aleksandra Słowik. (P)