MAŁOPOLSKI WEEKEND. Remisy w ekstraklasie, Wisła zwycięska, Wieczysta zwiększa przewagę

Angel Rodado strzelił dwa gole dla Wisły w meczu z Miedzią. Fot. Grzegorz Wajda

W ekstraklasie małopolskie remisy. Zremisowała Cracovia z Widzewem i Puszcza ze Śląskiem. Oba zespoły są, niestety, w strefie zagrożonej spadkiem.

Po meczu Cracovii klub wydał oświadczenie w sprawie kontrowersyjnej oprawy – TUTAJ

W I lidze Wisła pokonała Miedź Legnica 2-0 po golach Angela Rodado i plasuje się w strefie barażowej. Bruk-Bet Termalica Nieciecza uległ u siebie Resovii 1-4. “Słonie” od 14. minuty grały w… dziewiątkę (dwie czerwone kartki – za faul taktyczny i obrazę sędziego), mimo to do przerwy prowadziły 1-0. W II połowie rzeszowianie strzelili jednak 4 gole. Drużyna z Niecieczy wystąpiła pod kierunkiem nowego trenera – Jakuba Drwala.

W III lidze Wieczysta pewnie lideruje, ma już 9 punktów przewagi nad Avią Świdnik.

EKSTRAKLASA
16 marca: Cracovia – Widzew Łódź 2-2 (1-1)

Widzów 14 811.
Liderem po 25 kolejkach jest Jagiellonia Białystok – 48 pkt. Cracovia zajmuje 12. miejsce – 28, a Puszcza 16. – 24.

I LIGA
15 marca: Wisła Kraków – Miedź Legnica 2-0 (0-0)

1-0 Angel Rodado 79
2-0 Angel Rodado 90+1
Widzów 17 129.
16 marca: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Resovia 1-4 (1-0)
1-0 Taras Zawijskyj 42
1-1 Edvion Muratovic 56 (karny)
1-2 Bartłomiej Wasiluk 61
1-3 Adrian Łyszczarz 65
1-4 Rafał Mikulec 90
Czerwone kartki: Wiktor Biedrzycki (BBT, 6), Maciej Ambrosiewicz (BBT, 14).
Liderem po 24 kolejkach jest Lechia Gdańsk – 47 pkt. Wisła zajmuje 4. miejsce – 41, a Bruk-Bet Termalica 12. – 29.

II LIGA
15 marca: Wisła Puławy – Sandecja Nowy Sącz 1-3 (0-1)

0-1 Rafał Wolsztyński 21 (karny)
1-1 Piotr Giel 50
1-2 Rafał Wolsztyński 53
1-3 Mateusz Bartków 58
Widzów 506.
18 marca: ŁKS II Łódź – Hutnik Kraków 0-0
Liderem po 24 kolejkach jest KKS Kalisz – 43 pkt. Hutnik zajmuje 7. miejsce – 34, a Sandecja 16. – 24.