Kadra U15 dziewcząt zagra na Olimpiadzie!

W Lublińcu odbył się trzeci turniej kwalifikacyjny mistrzostw Polski kadr wojewódzkich w kategorii U15 dziewcząt. W Wielki Czwartek reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zremisowała z drużyną gospodarza – Śląskim ZPN i pokonała Opolski ZPN, a w Wielki Piątek wygrała z Podkarpackim ZPN, zapewniając sobie udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Gratulujemy dziewczętom i ich trenerom Urszuli Sadurskiej i Dawidowi Hejmejowi!

Wyniki III turnieju na Śląsku (Lubliniec):
Czwartek, 6 kwietnia 2023
Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-0

Śląski ZPN – Małopolski ZPN 1-1 (1-0)
1-0 Zofia Burzan 20
1-1 Natalia Skrok 33

W I połowie inicjatywę miał Śląski ZPN. Ukoronowaniem było trafienie, które śmiało można określić mianem „stadiony świata”. Zofia Burzan w 20. minucie złożyła się do uderzenia z dystansu i posłała piłkę w okienko. Po przerwie reprezentacja Małopolski ruszyła do odrabiania strat i dopięła swego w 33. minucie (grano 2×25 minut). Natalia Skrok ruszyła na przebój z bocznego sektora boiska i mijając przeciwniczki wypracowała sobie pozycję strzelecką, finalizując solową akcję celnym uderzeniem w krótki róg.
To był bardzo dobry i widowiskowy mecz, z wieloma sytuacjami bramkowymi.

Relacja z meczu Śląsk – Małopolska (slzpn.pl)

4. Opolski ZPN 9 8 2-15

Ostatni, czwarty turniej odbędzie się w maju w Małopolsce (prawdopodobnie w Suchej Beskidzkiej, 26-28 maja).
Gospodarzem Olimpiady Młodzieży jest w tym roku woj. śląskie, turniej zaplanowano na 22-28 czerwca w Ustroniu. Zagra w nim 8 zespołów, po dwa najlepsze z każdej grupy eliminacyjnej.

Reprezentacja Małopolski po zwycięskim meczu z Podkarpaciem. Fot. Krzysztof Szopa

Małopolski ZPN – Śląski ZPN 1-1

Na zdjęciu górnym reprezentacja Małopolski przed meczem ze Śląskiem. Fot. slzpn.pl