“Jagiellonki” na zwycięskiej ścieżce

AZS UJ Kraków odniósł czwarte zwycięstwo w piątym meczu Ekstraligi kobiet i plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Podopieczne Krzysztofa Kroka wygrały 2-0 z KKP Sportis Bydgoszcz.

AZS UJ Kraków – KKP Sportis Bydgoszcz 2-0 (1-0)
1-0 Daleszczyk 32
2-0 Bujak 60 (samob.)
Sędziowała Katarzyna Gaweł. Widzów 200.
AZS UJ: Klabis – Zapała, Smaza, Woźniak, Malinowska – Wójcik (84 Mordel), Daleszczyk, Derus (90 Maronde), Wilk (84 Dyśkowska), Nieciąg (90 Bińkowska) – Pleban (73 Gębica).

“Jagiellonki” przyzwyczaiły do tego, że są w stanie porwać swoją grą w meczach z ligowymi potentatami, by tracić punkty w meczach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. To przekładało się na lokaty w środku ligowej stawki. Tym razem krakowianki z żelazną konsekwencją zdobywają punkty i mecz z KKP Bydgoszcz wygrały bezapelacyjnie. Gospodynie dyktowały warunki gry niepodzielnie, były szybsze, lepiej zmotywowane i stworzyły kilka razy więcej bramkowych okazji. Brylowała zwłaszcza Katarzyna Daleszczyk, która wypracowywała koleżankom bramkowe okazje, a gdy sama zdecydowała się na przebój skończyło się to efektownym golem dla AZS UJ. W pierwszej połowie bramkowe okazje miały jeszcze Wernika Wójcik i coraz bardziej odnajdująca się w krakowskim zespole na pozycji środkowej napastniczki Aleksandra Pleban.

W drugiej połowie AZS UJ szybko uzyskał drugą bramkę, po samobójczym trafieniu Matyldy Bujak i w dalszej fazie meczu kontrolował jego przebieg. Piłkarki KKP Sportis nie miały pomysłu na rozmontowanie bloku defensywnego przeciwnika i w efekcie krakowianki odniosły pewne i zasłużone zwycięstwo. (p)

Od lewej: Kinga Wilk, Dominika Woźniak, Weronika Smaza i Wiktoria Malinowska