GRAŁY KADRY. Porażka i remis na Podkarpaciu

W 3. serii rozgrywek wojewódzkich reprezentacji młodzieżowych Małopolska zmierzyła się z Podkarpaciem. W Kolbuszowej nasza ekipa rocznika 2010 przegrała z gospodarzami 0-2, a drużyna rocznika 2009 zremisowała 1-1 i zachowała pozycję lidera w makroregionie.

Puchar im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2010 i mł.)
Kolbuszowa: Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2-0 (0-0)
1-0 Hubert Kostek 53
2-0 Oskar Żebrakowski 78
PODKARPACKI ZPN: Marcel Łoboda – Szymon Siekaniec, Mateusz Poczekajło, Filip Cyboroń, Damian Albrycht, Allan Mendryk, Hubert Kostek, Ksawery Lizak, Oskar Żebrakowski, Szymon Kazak, Franciszek Szyndak. Z rezerwy wchodzili: Szymon Puchalski, Szymon Wal, Fabian Barnaś, Sebastian Cyran.
MAŁOPOLSKI ZPN: Błażej Ślazyk – Michał Sobociński-Prokop, Władysław Kovalski, Krystian Wcisło, Michał Kokoszka, Igor Szwajdych, Tymoteusz Leśniak, Tymon Wąchocki, Bartosz Przybyłko, Filip Kwiecień, Szymon Cieżak. Z rezerwy wchodzili: Szymon Koładka, Iwo Cudek, Witold Mrożek, Szymon Żelazko, Kryspin Lorek, Mateusz Pulchny.

Reprezentacja Małopolski rocznika 2010 przed meczem w Kolbuszowej

Chorzów: Śląski ZPN – Opolski ZPN 1-4

1. Podkarpacki ZPN 3 7 6-3
 2. Opolski ZPN 3 4 6-8
 3. Śląski ZPN 3 3 7-8
 4. Małopolski ZPN 3 3 7-6

Puchar im. Kazimierza Deyny (rocznik 2009 i mł.)
Kolbuszowa: Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 1-1 (0-1)

0-1 Kajetan Feliks 24
1-1 Kacper Cecuła 78
PODKARPACKI ZPN: Dawid Scilanga – Nikodem Szady, Wiktor Buba, Kacper Cecuła, Mateusz Kawęcki, Antoni Kobosz, Oliwier Warzybok, Bartosz Okólski, Miłosz Kubal, Marcin Modras. Z rezerwy wchodzili: Rafał Kilian, Jakub Chrapusta, Arkadiusz Nowak, Natan Kulig, Maksymilian Janiec, Norbert Dolata, Emilian Ziobroń.
MAŁOPOLSKI ZPN: Kuba Bochniarz – Filip Śpiewak, Jakub Idziak, Daniel Zdeb, Bartosz Wajda, Filip Izworski, Michał Janiczak, Dawid Tracz, Mikołaj Opyd, Kajetan Feliks, Filip Puchała. Z rezerwy wchodzili: Mateusz Porębski, Szymon Mendalski, Przemysław Gołąb, Bartłomiej Zdzieszek, Alan Bąk, Samuel Palenik.

– Mieliśmy cztery dobre sytuacje w pierwszej połowie, podczas gdy przeciwnik miał jedną, którą wykorzystał i tak ustawił sobie mecz. A druga połowa? Dążyliśmy, szukaliśmy i zostaliśmy nagrodzeni w postaci gola na koniec meczu. Mogło być tych goli więcej, bo nasz zawodnik wyszedł sam na sam, trafił w poprzeczkę, mogliśmy zamknąć mecz, ale szanujmy i cieszmy się z tego punktu – powiedział Dariusz Liana, trener reprezentacji Podkarpacia rocznika 2009.