Grały Kadry MZPN: Dwa zwycięstwa nad Opolskim ZPN

W Zabierzowie reprezentacje Małopolskiego Związku Piłki Nożnej U-13 i U-14 od zwycięstw nad Opolskim ZPN rozpoczęły walkę w Pucharze im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. W grupie makroregionalnej są jeszcze ekipy Śląskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN.

U-13: Małopolski ZPN – Opolski ZPN 5-0 (1-0)
1-0 Szuber 3
2-0 Wąchocki 68
3-0 Szuber 70
4-0 Żelazko 74
5-0 Szpotan 80
Sędziowali Szymon Grodowicz, Łukasz Kot, Mateusz Jurgała.
MAŁOPOLSKI ZPN: Ślazyk – Sobociński, Cieżak, Wcisło, Kokoszka, Szwajdych, Leśniak, Kwiecień, Szuber oraz Przybyłko, Kovalski, Koładka, Cudek, Mrożek, Żelazko, Szpotan, Wąchocki, Kopijka. Trenerzy: Mateusz Ząbczyk, Paweł Szwajdych.
OPOLSKI ZPN: Małota – Kokociński, Chotomski, Należny, Laksy, Pietruczuk, Tkacz, Barnert, Wiesner oraz Ciesiołkiewicz, Szczepańczuk, Wiesbach, Rokosa, Zieliński, Maciuch, Machura. Trenerzy: Paweł Bzdęga i Andrzej Wolański.

Reprezentacja U-13 (rocznik 2010) pokonała rywala 5-0, ale wynik jest nieco mylący. Wprawdzie początek meczu przebiegał pod dyktando gospodarzy, czego potwierdzeniem była ładna akcja zakończona skutecznym uderzeniem Wojciecha Szubera, ale potem gra się bardzo wyrównała. Możegdyby w 20. minucie Szuber posłał piłkę bardziej precyzyjnie, to mecz ułożyłby się dla kadry MZPN lepiej, niemniej końcówka pierwszej i początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga przeciwnika, który wypracował trzy dogodne sytuacje bramkowe. W 68. minucie Tymon Wąchocki zdobył ładną bramkę, a po chwili goście mogli zdobyć kontaktowego gola, jednak piłka po strzale Wiktora Chotomskiego trafiła w słupek. Końcówka zawodów to już popis Małopolan, najpierw Szuber wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po chwili Szymon Żelazko popisał się świetnym wolejem, a całość zamknął golem Dawid Szpotan i sędzia nie wznawiał już gry.

W drugim meczu:
Chorzów: Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN 1-2

U-14: Małopolski ZPN – Opolski ZPN 3-2 (1-2)
1-0 Pałka 6
1-1 Gliński 10
1-2 Gliński 26
2-2 Puchała 43
3-2 Puchała 73 (karny)
Sędziowali: Mateusz Jurgała, Łukasz Kot, Szymon Grodowicz. Żółta kartka: Gliński (O).
MAŁOPOLSKI ZPN: Bochniarz – Boratyński (52 Zdzieszek), Zdeb, Idziak (62 Palenik), Puchała, Tracz, Feliks (58 Mendalski), Pałka (41 Janiczak), Izworski, Opyd, Bąk (41 Śpiewak). Trenerzy: Bartosz Bąk, Cezary Zięba.
OPOLSKI ZPN: Grzesik – Ścisło (59 Opaszek), Bień, Raniowski, Gusta, Gradowski, Lizoń, Szatny, Marzec, Gliński, Brzozowski (72 Chmura). Trenerzy: Jarosław Wolański i Marcin Chudala.

O wiele więcej emocji było w starciu chłopców ze starszego rocznika 2009. Zaczęło się obiecująco dla Małopolski, bowiem po ładnej akcji i strzale z 7 metrów Michała Pałki gospodarze objęli prowadzenie. Cztery minuty później Michał Gliński uderzył skutecznie w dalszy róg bramki, a w 26 minucie ten sam zawodnik popisał się skutecznym uderzeniem głową zaskakując nieco zasłoniętego Kubę Bochniarza. Nieoczekiwanie 2-1 prowadzili opolanie. Trenerzy kadry Małopolski Bartosz Bąk i Cezary Zięba wymienili w przerwie dwójkę napastników, ale kluczowa dla losów zawodów była postawa rozgrywającego Filipa Puchały. Filigranowy zawodnik tuż po zmianie stron przymierzył pod poprzeczkę, a potem wykorzystał rzut karny. Gości jeszcze w tym meczu od utraty gola uratowała poprzeczka, ale graczom z Opola trzeba oddać, że walczyli bardzo dzielnie i momentami spisywali się lepiej od gospodarzy. Mieli też stuprocentową okazję, by zdobyć gola, ale po uderzeniu Igora Marca znakomicie interweniował Bochniarz. (p)

Chorzów: Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-1

1. kolejka, 5 października br.: Małopolski ZPN – Śląski ZPN i Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN
  2. kolejka, 25 października br.: Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN i Śląski ZPN – Opolski ZPN